Galaxy A3 i A5 – metalowe i solidne smartfony Samsunga już w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa smartfony Samsunga z serii A, do której mają należeć bardzo dobrze wykonane i atrakcyjnie wyglądające modele, są już dostępne w Polsce. Galaxy A3 i A5 nie są tanie, ale oferują metalową obudowę i interesujący design.

Samsung Galaxy A3 i A5 nie są topowymi modelami, ale wzbudzają zainteresowanie niemal tak duże jakby były flagowymi urządzeniami, a to ze względu na nowe podejście południowokoreańskiej firmy do jakości wykonania. Seria A miała przynieść interesujący design oraz obudowy wykonane z lepszych materiałów i to zrobiła. Modele Galaxy A3 i A5 wyróżniają się na tle większości smartfonów Samsunga, plastik został zastąpiony metalem, dodatkowo postawiono na bardziej prostokątne kształty.

Mniejszy model, Galaxy A3 został wyposażony w 4,5-calowy ekran Super AMOLED qHD. We wnętrzu metalowej i smukłej (6,9 mm) obudowy znajdziemy czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Samsung oddał nam 16 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować z wykorzystaniem kart microSD, maksymalnie o kolejne 64 GB.

Wadą tego smartfona jest 1 GB RAM, taka ilość może okazać się niewystarczająca – Android z nakładką TouchWiz nie należy do najlżejszych. Główna, umieszczona z tyłu kamera oferuje rozdzielczości 8 MP, automatyczne ustawianie ostrości oraz lampę błyskową LED. Natomiast na froncie znajdziemy kamerę 5 MP pozwalającą wykonywać bardzo dobrej jakości selfie. Łączność zapewni nam moduł WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, GPS oraz GLONASS. Pojemność baterii wynosi 1900 mAh, a więc nie powinniśmy spodziewać się zbyt dobrych rezultatów, prawdopodobnie do ładowarki będziemy musieli podłączać go codziennie. Całość działa pod kontrolą zmodyfikowanego Androida w wersji 4.4 KitKat. Wymiary tego modelu wynoszą 130,1 x 65,5 x 6,9 mm i waży on 110,3 gramów.

Droższy i większy Samsung Galaxy A5 posiada 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości HD. Producent wyposażył tego smartfona w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowania o kolejne 64 GB za pomocą karty pamięci.

Kamera umieszczona na „plecach” pozwala na wykonywanie zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 13 MP, a także posiada automatyczne nastawianie ostrości i lampę błyskową LED. Nad wyświetlaczem znajdziemy kamerę o rozdzielczości 5 MP, która sprawdzi się nie tyko przy wideorozmowach, ale także przy robieniu zdjęć. Galaxy A5 posiada moduł WiFi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, GPS oraz GLONASS. Samsung wyposażył go w baterię o pojemności 2300 mAh oraz zdecydował się na Androida w wersji 4.4 KitKat. Obudowa jest jeszcze smuklejsza niż w modelu A3, dokładne wymiary wynoszą 139,3 x 69,7 x 6,7 mm. Ten smartfon waży 123 gramów, a więc niedużo jak na 5-calowy model wykonany z metalu.

Samsunga Galaxy A3 został wyceniony 1199 zł, a większy Galaxy A5 na 1599 zł. Oba urządzenia dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, srebrnej, różowej, jasnoniebieskiej oraz złotej. Te metalowe, wyróżniające się na tle innych modeli Koreańczyków smartfony już są dostępne w sprzedaży. Jeśli szukacie dobrze wykonanych urządzeń, z dobrymi kamerami i intuicyjnym systemem operacyjnym, to warto zainteresować się Galaxy A3 oraz A5.

© dobreprogramy
s