r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Galaxy Gear - androidowy zegarek Samsunga

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Na targach IFA 2013 zaplanowanych na 4 września w Berlinie, Samsung oficjalnie zaprezentuje zegarek Galaxy Gear. Będzie to największa konkurencja dla zapowiadanego Apple iWatch’a, a także zegarka LG G Watch.

Tak jak rozmiary mogą ograniczać możliwości takiego sprzętu, tak jego specyfikacja co najmniej zaskakuje, bowiem do urządzenia, które przede wszystkim będzie służyło do wyświetlania podstawowych informacji i ewentualnie wykonywania połączeń głosowych wykorzystano dwurdzeniowego Exynosa 4212 taktowanego częstotliwością 1,5 GHz, wspomaganego w obliczeniach przez układ graficzny Mali-400 MP4 i 1GB pamięci operacyjnej. Dla porównania jest to procesor, który wykorzystano w Galaxy Tab 3 8.0 i smartfonie (aparacie?) Galaxy S4 Zoom.

W zestawieniu z ekranem AMOLED o przekątnej 1,67 cala wyświetlającym rozdzielczość 320 x 320 pikseli taka moc obliczeniowa dziwi jeszcze bardziej. Zainteresowani urządzeniem będą oczekiwać informacji ile czasu mały zegarek, przy takiej specyfikacji, wytrzyma na baterii. Na pewno czegoś na ten temat dowiemy się podczas konferencji Samsunga, ale zostaną one zweryfikowane podczas pierwszych testów urządzenia. Mimo wszystko jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zegarek powinien wytrzymywać na jednym ładowaniu dłużej, niż smartfon.

r   e   k   l   a   m   a

Na koniec warto dodać, że Galaxy Gear, podobnie jak większość nowoczesnych smartfonów, będzie posiadał łączność Bluetooth i NFC. Z informacje, które wypłynęły do Sieci, wiadomo również, że będzie posiadał 2-megapikselowy aparat z przodu – prawdopodobnie do rozmów wideo. Nie wspomniano nic o module GPS, który z pewnością przydałby się podczas pieszych wycieczek i treningów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.