Galeria Microsoftu z webowymi aplikacjami Open Source

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uruchomił Web App Gallery, miejsce gdzie programiści mogą prezentować swoje otwarte rozwiązania webowe przeznaczone dla platformy Windows.

Posunięcie ma pomóc w zwiększeniu udziału w rynku serwera IIS. Obecnie prezentowanych jest 10 rozwiązań, które mogą działać na tej platformie. Znajdziemy wśród nich m.in. aplikacje CMS, galerie, wiki oraz blogi. Web App Gallery jest otwarte dla programistów, po zatwierdzeniu regulaminu mogą oni zgłaszać swoje aplikacje webowe, napisane w .NET lub PHP. Zamieszczone aplikacje użytkownicy mogą potem zainstalować na IIS korzystając z Microsoft Web Platform Installer, który został wydany podczas ostatniej konferencji z cyklu MIX. Instalator ten sprawdza lokalny system, instaluje aplikację i konfiguruje takie zależności jak sam serwer IIS, PHP, uprawnienia do plików czy mechanizmy przetwarzania adresów (URL rewrite). Operacja ta jest prosta i nie powinna sprawiać trudności nawet niezbyt zaawansowanym administratorom.

Nad przedsięwzięciem czuwa Lauren Cooney, która kieruje w Microsofcie grupą Web Platform and Standards. Poprzednio pracowała w IBM i BEA Systems, gdzie miała do czynienia z Javą i otwartymi, webowymi technologiami. Jej grupa produktowa kieruje się hasłem "Make Web not war".

© dobreprogramy

Komentarze