r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gallery Vault - Hide Pictures

Strona główna Android Bezpieczeństwo Szyfrowanie i usuwanie danych

Gallery Vault - Hide Pictures to program, za pomocą którego można zaszyfrować i ukryć pliki na smartfonie lub tablecie: zdjęcia, filmy, dźwięki oraz dokumenty.

Po zainstalowaniu, program wymaga ustawienia kodu PIN oraz podania adresu e-mail, który będzie potrzebny do ewentualnego resetowania hasła. Możemy również skorzystać z możliwości ukrycia ikony aplikacji na liście zainstalowanych programów. Wtedy dostęp do niej uzyskamy, wpisując ##kodPIN w dialerze telefonicznym.

r   e   k   l   a   m   a

Domyślnie, program na ekranie głównym wyświetla folder na zdjęcia oraz filmy, możemy jednak szybko stworzyć nowy folder, np. na dokumenty. Pliki można dodać spośród tych, które są już w pamięci urządzenia lub stworzyć nowe, szybko robiąc zdjęcie lub kręcąc film. Po dodaniu do aplikacji, zostaną one zaszyfrowane i będą widoczne tylko po otwarciu programu.

Aplikacja oferuje też możliwości związane z plikami na karcie SD. Pozwala ukrywać dostępne na niej materiały, a także przenosić zaszyfrowane pliki z pamięci urządzenia na kartę SD. Ponadto, w Gallery Vault - Hide Pictures możemy tworzyć kopie zapasowe naszych plików i zapisywać je w pamięci smartfonu lub tabletu - co ważne, kopie nie będą zaszyfrowane.

Pełna wersja aplikacji Gallery Vault - Hide Pictures kosztuje nieco ponad 19 zł. Oferuje ona dodatkowe możliwości: brak reklam, możliwość zamykania programu poprzez potrząśnięcie urządzeniem, losowo dobierany wygląd klawiatury podczas wpisywania kodu PIN, alerty ostrzegające o próbie włamania do aplikacji, a także fałszywą zawartość widoczną w aplikacji po jej otwarciu za pomocą błędnego kodu PIN.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ściśle prywatne: jak ukryć zdjęcia i wiadomości na telefonie?

30
BEZPIECZEŃSTWO 12.04.2016 | Jacek Szumowski

W ukrywaniu danych przed nieupoważnionym dostępem nie zawsze chodzi o kryptografię. Nie zawsze jesteśmy przecież na celowniku służb prowadzących tzw. kontrolę operacyjną. Prywatność to dla większości ludzi przede wszystkim możliwość ukrycia wybranych informacji na smartfonie czy tablecie przed oczami najbliższych – rodziców, dzieci, małżonków, przyjaciół, szefów czy podwładnych. Przedstawiamy Wam więc metody na ochronę naszych cyfrowych tajemnic. Nie są one skomplikowane, nie wiążą się z zaawansowanymi technikami uwierzytelniania i szyfrowania, których samo użycie zdradza, że mamy coś do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.