r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Game Stick konkurencją dla konsoli OUYA

Strona główna Aktualności

Gracze zaufali producentom konsoli OUYA i powierzyli im przeszło 8,5 miliona dolarów na rozwój projektu, a tutaj na początku 2013 roku pojawia się konkurencja także na Androidzie, także prosząca o pieniądze, ale z tą różnicą, że prototypowanie oraz testy urządzenia ma już w sumie za sobą. Firma PlayJam potrzebuje teraz tylko 100 tysięcy dolarów, aby ich Game Stick trafił w kwietniu na rynek. Chodzi o małą, przenośną konsolę stacjonarną.

Game Stick wylądował oczywiście na Kickstarterze. Posiadacze telewizorów dających dostęp do rynku aplikacji powinni chociaż przelotnie kojarzyć PlayJam — zespół udostępnia tam proste gry. Kiedy ekipa zdała sobie sprawę, że na świecie jest ponad 4 000 000 000 000 odbiorników (choć niewiele z tego nowoczesnych), a nieczęsto się na nich gra, zaczęła myśleć o własnej konsolce. Za w miarę niewygórowaną cenę 79 dolarów dostaniemy sprzęt oparty o procesor Amlogic 8726-MX, z 1GB DDR3 oraz 8GB FLASH, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE 4.0 i najnowszym Androidem. Całe główne urządzenie będzie mieć wielkość przeciętnego pendrive'a. Prototyp podpięty pod HDMI czerpie jeszcze dodatkowo prąd z portu USB, ale rynkowa wersja oferować ma wsparcie dla MHL, podobnie jak chociażby Samsung Galaxy S III. Niewielki prostokątny pad stanowi równocześnie miejsce chowania „bazy” (wsuwa się ją od spodu), więc bez problemu zabierzemy urządzenie wszędzie ze sobą. Narzędzia deweloperskie zostaną wkrótce udostępnione za darmo, podobnie jak zrobili to z SDK twórcy OUYA.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.