Gameloft jeszcze nie porzucił mobilnego Windowsa i wydał nową grę

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W poprzednim tygodniu pisaliśmy, że mobilny Windows został porzucony przez kolejne firmy – Gameloft i Garmin. Okazuje się jednak, że związek Gameloftu z Microsoftem potrwa trochę dłużej. Pozostali nieliczni użytkownicy mobilnych okienek otrzymali właśnie nową grą, zatytułowaną Paddington Run: Endlessly Fun Adventures.

Gameloft zapowiedział wcześniej, że nie będzie już aktualizować Dragon Hunter 5, Sniper Fury oraz Modern Combat 5. Gracze nie zostali porzuceni, zaproponowano im możliwość przeniesienia się na inną platformę: Androida, iOS-a lub Windowsa na desktopie. Decyzja ta sprawiła, że zaczęto podejrzewać, że firma nie wyda żadnej nowej gry na mobilną platformę Microsoftu.

Na forum Gameloftu pojawił się wpis, który informował, że winę za brak dalszego rozwoju wymienionych gier ponosi Microsoft. To firma z Redmond zapowiedziała, ze rezygnuje z Windows Phone, a więc dalsze inwestowanie i tworzenie aplikacji traci sens. Twórcy zaproponowali więc pomoc w przesiadce na inną platformę, dodając, że decyzja będzie nieodwracalna. Oczywiście dane gracza zostaną również przeniesione.

Brak dalszego rozwoju popularnych gier, nie oznacza całkowitego porzucenia mobilnego Windowsa. Gameloft wydał właśnie nową grę Paddington Run: Endlessly Fun Adventures, która trafiła na Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. W tej prostej grze wcielamy się w misia Paddingtona, a naszym zadaniem jest zbieranie słoików marmolady, pokonywanie kolejnych wyzwań i odblokowywanie nowych poziomów.

Owszem na Windows 10 Mobile pojawiła się nowa gra, ale nie oznacza to, że Gameloft zmienił zdanie. Prawdopodobnie podjęta została decyzja by nie wyrzucać do koszta niemal ukończonego projektu, a wysypu kolejnych nowych gier raczej nie zobaczymy.

© dobreprogramy