reklama

Games for Cats Hackaton — akcja robienia gier dla kotów

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Rzecz może się wydawać dziwna, ale gry dla kotów to coraz prężniej rozwijająca się gałąź elektronicznej rozrywki. Miłośnicy futrzaków są wszędzie i gracze niejednokrotnie aktywnie zachęcają do zabawy swoich podopiecznych, uruchamiając im przykładowo coś dotykowego na tablecie. Purina, popularny producent karmy dla zwierząt, stoi już za kilkoma specjalnymi aplikacjami, ale chce więcej — wkrótce w Los Angeles ruszy akcja Games for Cats Hackaton.

Chodzi o rywalizację (do wygrania łącznie 20 tysięcy dolarów) utrzymaną w stylu Game Jam, czyli przez weekend różnoracy niezależni deweloperzy spróbują stworzyć coś, co nie będzie zbyt miaukie i na dłużej przykuje uwagę milusińskich. Pierwsze koty za płoty, należy również zaznaczyć, bo wcześniej nie podejmowano takich inicjatyw. Niedawno w jednej z akcji Purina zachęcała do popisania się innowacyjnością w temacie wykorzystania technologii do opieki nad zwierzętami (także kontaktu zdalnego) czy również ułatwienia przeprowadzenia psich adopcji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama