Gang Słodziaków to nie tylko zabawki, sprawdź też gry mobilne dla dzieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeśli zdarza wam się choćby przechodzić obok sklepów sieci Biedronka, na pewno nie ominęło was szaleństwo związane z kolejną serią zabawek. Jednak Gang Słodziaków to nie tylko kolekcja pluszowych zwierzątek. To także zestaw prostych gier edukacyjnych dla dzieci.

W aplikacji znajdziemy 5 gier, których bohaterami są słodziaki z pluszowej kolekcji. Zając Zuzia proponuje zabawę w skakanie do dziupli, w której trzeba brać pod uwagę siłę wiatru, ryś Rysio zabawi się w rysowanie, z sową Zosią można poszukiwać słów w rozsypanych literkach, lis Lucek prowadzi przez labirynt, a jeż Jeżyk pokazuje wykreślankę. Bóbr Borys nie ma własnej gry, ale dyryguje orkiestrą Słodziaków – w tej części dzieci mogą dotykać zwierząt, by grały na instrumentach.

Gry zostały ubrane w przyjemną dla oka szatę graficzną, choć obecność realistycznych pluszaków w rysowanym lesie nie jest najlepszym wyborem. Wszystkie gry powiązane są z nauką czytania i pisania, a po rozwiązaniu łamigłówek można sprawdzić wyniki w rankingu.

W aplikacji znajdziemy ponadto inne treści, związane z Gangiem Słodziaków. Możemy obejrzeć kilka bajeczek, czytanych przez polskich aktorów – między innymi Wiktora Zborowskiego. W innej części można też posłuchać piosenek o Słodziakach i zrobić zdjęcie z naklejkami, zawierającymi wszystkie pluszaki z kolekcji. Znajdziemy tu też niestety przynajmniej jedną reklamę Biedronki.

Aplikację Gang Słodziaków znajdziecie w naszej bazie gier dla dzieci.

W Google Play znajdziemy jeszcze przynajmniej jedną grę, która wykorzystuje Słodziaki – Gang Słodziaków Przygody. Nie jest to jednak gra powiązana w jakikolwiek sposób z Biedronką, a jej autor jest zarejestrowany w Maroku. Możliwe, że aplikacja jest niebezpieczna, a na pewno nie jest grą wysokiej jakości.

© dobreprogramy
s