GardenPuzzle GardenPuzzle

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

GardenPuzzle to innowacyjne oprogramowanie przeznaczone do projektowania ogrodów. Aplikacja dostępna jest do pobrania w wersji instalacyjnej lub bezpośrednio do uruchomienia z poziomu przeglądarki internetowej. Wersja do pobrania nie wymaga stałego dostępu do Internetu, a wszystkie utworzone w nim projekty są zapisywanie na dysku twardym. Natomiast w wersji przeglądarkowej wszystkie dzieła zapisywane są na serwerze producenta i mogą być publikowane na łamach serwisu.

Projektowanie ogrodów w programie jest bardzo proste i co najważniejsze sprawia ogromną przyjemność. Interfejs składa z wygodnego w obsłudze edytora do tworzenia ogrodów, a także z bocznego panelu zawierającego gotowe obiekty 3D, w tym rośliny, akcesoria i różne nawierzchnie. Warto dodać, że edytor umożliwia też projektowanie ogrodów w trybie 2D.

Podczas projektowania wybieramy odpowiedni tryb wyświetlania, scenerię i następnie za pomocą metody „przeciągnij i upuść”, przenosimy wybrane przez nas obiekty. GardenPuzzle posiada ogromną bazę gotowych elementów graficznych, wśród których znajdziemy różne rodzaje nawierzchni, roślin (krzewy, pnącza, różaneczniki, byliny, drzewa), a nawet dodatkowe elementy – domki ogrodowe, altanki, pawilony, stoły, krzesła oraz płoty.

Oprócz tego program pozwala określić warunki panujące w ogrodzie. Wybieramy odpowiedni rodzaj gleby (odczyn, żyzność i wilgotność) oraz strefę klimatyczną. Ponadto GardenPuzzle umożliwia również wydrukowanie gotowego projektu, a także posiada opisy niektórych roślin znajdujących się w bazie danych.

Uwaga!

  1. Program GardenPuzzle dostępny jest w wersji próbnej i pozwala na 30 dni darmowego testowania. Posiada również ograniczenia w postaci zmniejszonej ilości roślin w bazie danych programu, a także wyłączonej funkcji do wizualizacji czterech pór roku.
  2. Program do poprawnej pracy wymaga zainstalowanego środowiska Adobe Air, które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!