r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Garść nowości prosto z siedziby firmy avast! w Pradze

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Odwiedziliśmy siedzibę firmy AVAST Software, producenta dobrze znanego, bezpłatnego programu antywirusowego avast! Free Antivirus. Przygotowując bardziej obszerne materiały z wizyty w Czechach chcieliśmy już teraz "na gorąco" podzielić się z Wami kilkoma interesującymi informacjami.

Użytkownicy systemów Mac OS X mogą w ciągu kilku najbliższych tygodni spodziewać się całkowicie nowej wersji programu avast! przeznaczonej właśnie dla platformy Apple. Będzie ona wyposażona w ochronę w czasie rzeczywistym oraz niektóre moduły znane z wersji dla systemów Windows - w tym Web Shield (ochronę podczas przeglądania stron internetowych) oraz Mail Shield (ochronę poczty). Najważniejszą informacją jest jednak to, że avast! dla Maków będzie dostępny bezpłatnie. W późniejszym terminie, wzorem wersji dla Windows, zadebiutuje również rozszerzona wersja, za którą trzeba już będzie zapłacić.

avast! pracuje także nad oprogramowaniem zabezpieczającym dla systemów mobilnych - z największym naciskiem na Androida. Prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie, dlatego premiery nie należy spodziewać się wcześniej niż w czwartym kwartale 2011 roku. Program zapowiada się interesująco chociażby dlatego, że nie ma to być tylko zwyczajny antywirus jakich jest już trochę na platformy mobilne, a bardziej pakiet zabezpieczający z szerszą funkcjonalnością. Niestety więcej szczegółów nie możemy jeszcze ujawnić. Możemy natomiast powiedzieć, że pierwsza wersja również ma być dostępna bezpłatnie.

r   e   k   l   a   m   a

Szybciej niż wersja dla Androida ma pojawić się odświeżona linia biznesowa programów avast!, która póki co jest nieco w tyle za wersją dla użytkowników domowych. Pod pojęciem "linia biznesowa" kryje się oprogramowanie dedykowane dla firm posiadających od kilku do nawet kilku tysięcy komputerów. Firma w najbliższym czasie wprowadzi na rynek avast! Business Protect (odpowiednik avast! Antivirus Pro) oraz avast! Business Protect Plus (odpowiednik avast! Internet Security). Wszystkie produkty z tej linii będą wyposażone w moduł do zdalnego zarządzania, którego serwer oparty o .NET 4.0, IIS i Silverlight będzie można zainstalować na dowolnym systemie Windows XP lub nowszym i stamtąd centralnie zarządzać wszystkimi instalacjami w firmie. Konsola administracyjna będzie udostępniać między innymi takie opcje jak automatyczne wykrywanie nowych komputerów (także tych niechcianych w sieci firmowej) oraz dziedziczoną, hierarchiczną konfigurację. Wersje klienckie avast! Business Protect będzie można zainstalować na systemach Windows 2000 i nowszych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.