r   e   k   l   a   m   a
reklama

Garść nowości spod znaku MySQL

Strona główna Aktualności

O autorze

Przy okazji odbywającego się w Santa Clara MySQL Conference & Expo garść nowości spod znaku MySQL.

Pierwsza to ogłoszenie przez Suna dostępności nowej, rozwojowej wersji MySQL 5.4 zawierającej szereg poprawek autorstwa Google. Główne nowości to aktualizacje z zakresu wydajności (ponoć o 90% szybsze czasy odpowiedzi na niektóre zapytania dzięki optymalizacji podzapytań i funkcji JOIN) oraz skalowalności (silnik InnoDB wersji 5.4 pozwala skalować obsługę zapytań na 16 rdzeni przy architekturze x86 oraz na 64 rdzenie przy architekturze CMT).

Druga nowość to ogłoszenie nowej wersji MySQL Cluster 7.0. Lista nowości obejmuje także poprawki wydajności i skalowalności oraz wsparcie dla popularnych katalogów LDAP. Dostępność produktu póki co nadal ograniczona jest do systemów linuksowych, niemniej ruszyły testy alpha wersji klastra pozwalającej uruchomić go w środowisku Windows - niestety, jak na razie wyłącznie dla potrzeb programistycznych.

Trzecia nowość to nowy program partnerski Remote DBA skierowany do firm konsultingowych oraz dostawców usług, którzy chcieliby oferować MySQL Enterprise swoim klientom.

Czwarta ciekawostka, do której dokopał się serwis Slashdot, to wypowiedź Michaela Wideniusa, założyciela i pierwszego programisty MySQL. Twierdzi on, że większość głównych programistów MySQL opuściła Suna lub zamierza to zrobić po przejęciu go przez Oracle. By zapewnić projektowi dalszy rozwój, zamierza on utworzyć nową gałąź rozwojową MySQLa i pod skrzydłami swojej firmy Monty Program Ab rozwijać coś na kształt projektu MySQL "Fedora".

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial