Gartner: Windows Vista dopiero w maju?

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie tak dawno firma analityczna Gartner przewidywała, że Windows Vista będzie opóźniony o kilka miesięcy. Okazało się jednak, że badanie opierało się na niewiarygodnych materiałach, a korporacja i niezależni eksperci szybko zdementowali pogłoski o jakimkolwiek opóźnieniu. Jak widać, Gartner na tym nie poprzestaje i publikuje kolejny raport, w którym znów ostrzega przed możliwym przesunięciem premiery.

Gartner w raporcie, który opublikowano na stronach firmy wyraża zaniepokojenie m.in. zainteresowaniem Komisji Europejskiej, jakie wzbudza Windows Vista. To jednak nie wszystko - oprócz sprawy UE Gartner wymienia także kwestie sporne z firmami takimi jak Adobe czy Symantec czy chęć wypromowania Visty wraz z oczekiwanym wzrostem sprzedaży komputerów w 2007 roku.

Gartner podsumowując raport ostrzega zatem, że według jego analizy premiera Windows Vista nastąpi najwcześniej w maju 2007 - i to nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Według Gartnera firmy planujące wdrożenie Windows Vista nie powinny się jednak martwić ewentualnym opóźnieniem, gdyż i tak według analiz zaleca się im poczekać, aż od premiery minie od 12 do 18 miesięcy.

W tej chwili brak oficjalnego komentarza w tej sprawie. Nietrudno się jednak domyślić, że Microsoft będzie bronił swojego harmonogramu, tym bardziej, że postęp programu beta w najmniejszym stopniu nie wskazuje na jakiekolwiek opóźnienia. Raport Gartnera należałoby zatem potraktować raczej jako opinię, a nie jako wyraźny sygnał o problemach z nowym systemem Windows.

© dobreprogramy
s