reklama

Gartner: programy anty-spyware powinny być bezpłatne

Strona główna Aktualności

O autorze

Analityk z amerykańskiej firmy Gartner zauważa, że producenci oprogramowania do zabezpieczeń wciąż próbują skłaniać firmy do płacenia za samodzielne rozwiązania anti-spyware.

Neil MacDonald informuje na prowadzonym w ramach witryny Gartnera blogu, że nadal spotyka się z sytuacją, w której niektórzy producenci sprzedają oddzielnie rozwiązania dedykowane wyłącznie do walki ze złośliwymi programami szpiegującymi. Pozostali tymczasem rozumiejąc obecną sytuację na rynku poszli w stronę zintegrowanych rozwiązań. Tym samym według analityka nie powinno się płacić za osobne rozwiązania do walki ze spyware, a jeśli sprzedawca chce nas naciągnąć na dodatkowe wydatki z tego tytułu, MacDonald proponuje go zwyczajnie zmienić.

Według pracownika Gartnera, rozwiązania anty-spyware powinny wchodzić w skład większego pakietu oprogramowania zapewniającego użytkownikowi bezpieczeństwo w sieci. Innym proponowanym przez analityka wyjściem jest całkowita rezygnacja z zakupu proponowanego oprogramowania anti-spyware, bowiem na rynku dostępnych jest sporo bezpłatnych rozwiązań - jako przykład podaje tu chociażby wbudowany w Windows Vista i dostępny do pobrania dla użytkowników Windows XP program Windows Defender produkcji Microsoftu. My możemy dodać do tego cały szereg innych bezpłatnych narzędzi anty-spyware dostępnych w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama