reklama

Gartner: zwolnienia w Microsofcie to wina Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wyniki finansowe poniżej oczekiwań opublikowane wczoraj przez Microsoft doprowadziły do pierwszych w historii firmy masowych zwolnień. Zdaniem analityków z firmy Gartner, winę za taki stan rzeczy ponosi... Windows Vista.

Gartner zwraca uwagę, że razem z informacją o planowanym zwolnieniu pięciu tysięcy ludzi (co stanowi około 5% pracowników Microsoft na świecie) firma podała, że największym źródłem strat w tym kwartale był system Windows Vista. Według analityków, wielu klientów nadal omija Vistę szerokim łukiem. Gartner tłumaczy, że to właśnie intensywne promowanie Visty i uparte zaprzeczanie negatywnym analizom i opiniom klientów przyczyniło się do słabych wyników - według Gartnera Microsoft nie zareagował prawidłowo na głosy płynące z rynku.

Faktycznie to dział oprogramowania klienckiego - czyli głównie Windows Vista - przyczynił się do słabych wyników. Pozostałe działy spisały się całkiem nieźle: produkty serwerowe zanotowały wzrost przychodów aż o 15%, nawet dział Entertainment and Devices przyniósł o 3% wyższy przychód, choć zwykle był jednym z najsłabszych pod względem wyników działów korporacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama