Gates: Chciałbym nie być najbogatszym

Strona główna Aktualności

O autorze

Bill Gates, którego majątek szacowany jest na około 50 miliardów dolarów, powiedział: chciałbym nie być najbogatszym człowiekiem na świecie - nie ma z tego niczego dobrego. Dwa dni później doszło do znacznej przeceny akcji Microsoft, kiedy na piątkowym zamknięciu kurs spadł o ponad 11 procent, a sam Gates stracił przez to około trzy miliardy dolarów. Zniżka była spowodowana zapowiedzią przeznaczenia dużej części przyszłych zysków na inwestycje, które mają wspomóc rywalizację z konkurencją taką jak Google.

Gates zdradził, że wolałby, aby cały świat nie przypatrywał się jego krokom. Niemniej zapewnił, że nie ma problemów z publicznymi wystąpieniami. Czasami, rzadko, ktoś poprosi o autograf, ale to przecież nic trudnego - mówił. Podczas wywiadu opowiadał także o osobie, od której nauczył się najwięcej - drugim najbogatszym człowieku na świecie. Warren Buffett - ma świeże, jasne spojrzenie na świat, dlatego jest u mnie na pierwszym miejscu - wyjaśnia Bill Gates.

Pomimo swojego bogactwa i sławy, założyciel Microsoft zapewnia, że nigdy nie pójdzie w ślady innych znanych, bogatych ludzi i nie wstąpi do polityki. Dlaczego nie? Z każdego powodu - nie spodobałoby mi się to, nie zostałbym wybrany, lepiej robię to, czym zajmuję się obecnie.

© dobreprogramy
s