Gbrainy

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Nieciekawa pogoda za oknem sprzyja licznym rozrywkom umysłowym. Dla lubiących główkować przed komputerem niezależni deweloperzy przygotowali bezpłatny zestaw zadań Gbrainy, na który składa się wiele wyzwań w kilku kategoriach. Mierzony jest oczywiście czas udzielanych odpowiedzi, a prosto opisane teksty nauczą także przy okazji niejednego angielskiego słówka. Podstawy języka wystarczą, by grę zrozumieć.

Możemy udzielać odpowiedzi na pytania w ramach całego ich zestawu lub zdecydować na jedną z wybranych kategorii. Przy logicznych sprawdzimy się w temacie ogólnego rozumowania oraz myślenia. W obliczeniach wyjdzie, jak tam u nas z arytmetyką. Do tego dochodzą zaś jeszcze ćwiczenia pamięci plus analogie słowne, czyli skojarzenia. Co dobre, zagadki można eksportować do formatu PDF i wydrukować sobie na później.

Program oferuje przejrzystą i przyjazną dla oka szatę graficzną. Rozgrywkę można w dowolnej chwili zatrzymać, a potem wznowić. Projekt oferuje ponadto statystyki z wykresami, by gracz mógł sprawdzić, w czym faktycznie się umysłowo podszkolił oraz jakie poczynił postępy na przestrzeni pewnego okresu czasu. Do wyboru są ponadto skórki interfejsu, jak również kilka poziomów trudności wyzwań, by się nie irytować.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!