Gdańsk przemówił

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniu wczorajszym Gdańsk przemówił. Na stronie www.gdansk.pl pojawia się możliwość nie tylko czytania informacji, ale również ich odsłuchania. Na stronie będą zamieszczane dźwiękowe relacje, wywiady, komentarze i wypowiedzi. Już dziś możemy posłuchać świątecznych życzeń wielkanocnych przewodniczącego Rady Miasta Bogdana Oleszka i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Gdańsk jest pierwszą gminą w Polsce, która wprowadza takie novum. Oprócz codziennych informacji ze zdjęciami, będziemy mogli posłuchać dźwiękowych relacji z najważniejszych wydarzeń, które odbywają się w Gdańsku.

Należy również wspomnieć, iż za pomocą gdańskiej strony można złożyć wnioski on-line w 36 urzędowych sprawach.

Ponadto w tym roku rusza projekt "Bezprzewodowe Miasto Gdańsk", który umożliwi korzystanie z bezprzewodowego Internetu; projekt docelowo ma objąć swoim zasięgiem cały obszar miasta. Inwestycja będzie realizowana w pierwszej kolejności w miejscach najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców i turystów - na początku czerwca będzie można korzystać z bezprzewodowego dostępu na ul. Długiej i Długim Targu, a już obecnie w Nowym Ratuszu.

"e-Gdańsk - europejska metropolia on-line" to projekt, który ma przyspieszyć rozwój społeczeństwa informacyjnego, a także umożliwić dostęp do sieci internetowej tym mieszkańcom, którzy nie mają takiej możliwości. Projekt przewiduje uruchomienie nowych usług on-line w ramach trzech platform: e- urząd, e-praca oraz e-gospodarka. Dzięki temu jeszcze łatwiej będzie można załatwiać sprawy w Urzędzie Miasta, a także szukać pracy. W ramach projektu stworzone zostaną również tzw. furtki internetowe - miejsca dostępu do sieci internetowej dla osób nieposiadających komputera lub dostępu do Internetu.

© dobreprogramy
s