reklama

Gdzie są Ultimate Extras?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Według Microsoft jedną z najważniejszych korzyści wynikających z zakupu najbogatszej, a przez to również najdroższej edycji systemu Windows Vista - Ultimate - miał być unikalny dostęp do specjalnych, sukcesywnie wydawanych dodatków zwanych też Ultimate Extras. Dodatki te są dystrybuowane za pośrednictwem Windows Update tylko na edycji Ultimate i nie są dostępne dla niższych wersji.

Niestety od momentu premiery systemu (czyli od listopada 2006 roku) wydano zaledwie dwa dodatki - grę pokerową Hold'em oraz narzędzie wspomagające konfigurację BitLockera. Do tego można jeszcze dodać DreamScene (dodatek pozwalający wyświetlać klip wideo jako tapetę), ale od prawie pół roku znajduje się on w wersji beta. Ponadto na upartego do dodatków zaliczyć można kilkanaście pakietów językowych dostępnych do pobrania.

Użytkownicy zaczynają się więc powoli niecierpliwić. Znany z blogu Windows Connected Josh opisuje swoje niezadowolenie i dzieli się na łamach swojej strony reakcjami Microsoft - Josh wysłał bowiem do korporacji zapytanie, co właściwie dzieje się z Ultimate Extras. Odpowiedź jaką otrzymał jest niestety dość wymijająca - Microsoft wyliczył tylko wydane dotąd narzędzia i powiedział, że DreamScene zostanie wydany "już niebawem". Nie nastawia to optymistycznie co do jakichkolwiek nowych dodatków...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama