Gdzie się dobrze pracuje? — Ranking magazynu Fortune

Strona główna Aktualności

O autorze

Na łamach magazynu Fortune pojawiły się wyniki tegorocznego rankingu 100 Best Companies to Work For, czyli zestawienie 100 firm działających globalnie, dla których dobrze jest pracować. Pod uwagę brane były takie kryteria jak zapewniana ochrona zdrowia, równowaga między pracą a życiem prywatnym, możliwość pracy zdalnej, tempo rozwoju, a nawet obecność siłowni w siedzibie firmy.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, Google znajduje się w pierwszej dziesiątce - tym roku nie na pierwszej a na czwartej pozycji. Spadek miał miejsce mimo, że do pracy w Google w zeszłym roku zgłosiło się 777 000 chętnych z całego świata (oczywiście nie wszyscy zostali zatrudnieni), ponieważ pogorszyły się warunki socjalne i zarząd zrezygnował z organizacji wyjazdów na narty. Bardzo wysoko, bo na pozycji 6, znalazła się firma Cisco Systems. Tę pozycję zawdzięcza otwartości zarządu, który przywiązuje ogromną wagę do współpracy wewnątrz firmy oraz, w miarę możliwości, liczy się ze zdaniem pracowników przy podejmowaniu decyzji. Niespodzianką jest bardzo dobre 11. miejsce Adobe Systems. Firma ta znana jest z wysokiej kultury pracy oraz zapewniania pracownikom poczucia równości, jednak miejsce tuż za pierwszą dziesiątką zapewniła sobie - zdaniem Fortune - "ludzkim traktowaniem" 600 odchodzących w zeszłym roku pracowników.

Microsoft zapewnia swoim pracownikom całą gamę rozrywek, jak imprezy sportowe czy kolacje dla pracowników różnych działów oraz doskonałą opiekę zdrowotną. Dzięki temu, w tegorocznym zestawieniu zajmuje 38. pozycję - 48 pozycji wyższą niż przed rokiem! Niestety, gigant z Redmond ma w planach kolejne zwolnienia, przez co w przyszłych latach może już nie być tak atrakcyjnym pracodawcą.

© dobreprogramy