Geany 1.37.1

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Geany to idealne połączenie edytora tekstu z prostym środowiskiem programistycznym, które cechuje się niezwykłą lekkością, szybkością i dopracowanym interfejsem graficznym.

Narzędzie chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło rozbudowanym edytorem to bardziej niż do redagowania tekstów nadaje się jako narzędzie pracy dla programistów i webmasterów. Geany oferuje kolorowanie składni dla najpopularniejszych języków - m.in. C, C++, C#, Java, PHP, HTML, Python, Perl i Pascal, wsparcie dla kodowania w ponad 50 standardach, mechanizm automatycznego zamykanie tagów dla HTML\XML, auto-wcięć, pracy na kartach i wiele, wiele więcej.

Podczas pisania kodu przydatny okazuje się brudnopis, pozwalający tworzyć dowolne notatki, a także możliwość kompilacji plików źródłowych bezpośrednio z poziomu programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki, lekki, automatyczne zamykanie tagów (div, p, span itp..)
Brak podpowiedzi składni, mało narzędzi ułatwiających pisanie kodu
ocena użytkownika
23.06.2012 18:13 • Recenzja do wersji 1.22

Program ogólnie jest wart polecenia, ale jeżeli ktoś chce pisać szybko kody źródłowe to może się zawieść, bo program nie oferuje podpowiedzi składni oraz nie poprawia błędów w kodzie. Program nie ma wsparcia dla HTML5 co też jest powodem do niskiej oceny.