reklama

Gearbox potwierdza, że odświeży gry z serii Homeworld

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Seria strategii kosmicznych Homeworld, chociaż ostatnia gra z niej pojawiła się w 2003 roku, ma rzeszę swoich wiernych fanów. Kiedy bankrutowało THQ, miłośnicy marki zbierali fundusze na jej odkupienie, ale niestety zgromadzone środki nie wystarczyły, żeby nabyć do niej prawa. Ostatecznie trafiła ona w ręce Gearbox Software, które zapewniło, że Homeworld nie zginie. Potwiedzono oficjalnie plany odświeżenia części pierwszej oraz drugiej.

Studio bierze się za udoskonalenie graficzne obu tytułów, aby w oprawie godnej naszych czasów zdobyły serca jeszcze większej rzeszy graczy. Ich przygotowanie zajmie jednak zespołowi trochę czasu, więc na przeczekanie stare Homeworldy zostaną udostępnione w cyfrowej dystrybucji, zapewne za skromne pieniądze. Po cichu wspomina się o wsparciu dla fanowskich modyfikacji w przypadku powstających odświeżonych wersji, ale z drugiej strony, która zrobiona przez Gearbox gra umożliwiała ostatecznie grzebanie w plikach, pomimo takich zapowiedzi?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama