reklama

Gearbox pozwał 3D Realms i Interceptor Entertainment o prawa do Duke Nukem

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jeżeli uznamy, że Duke Nukem umarł wraz z premierą wątpliwej jakości odsłony Forever jego przygód, to teraz zapewne znany twardziel przewraca się w grobie. Nie z powodu zapowiedzi izometrycznego RPG Mass Destruction, lecz walk o jego nasterydowane truchło. Gearbox Software pozwało Interceptor Software oraz 3D Realms, twierdząc, że tylko producenci Borderlands mają prawa do korzystania z marki, o czym jakoś dotychczasowi jej opiekunowie zapomnieli najwidoczniej szerzej coś wspomnieć.

Na kilka godzin przed ujawnieniem kolejnej gry z umięśnionym bohaterem, powstającej na PC oraz PlayStation 4, wyszło na to, że nic się nie zmieniło od 2010 roku, kiedy to studio Gearbox przejęło Duke'a pod swoje skrzydła. Zespół twierdzi, iż 3D Realms do tego prostego faktu się nie przyznawało, rozmyślnie wprowadzając w błąd potencjalnych klientów i swoich własnych partnerów. Udzielało licencji i w sumie odsprzedawało prawa do czegoś, co do firmy zwyczajnie od dawna nie należy. Sprawa trafiła więc do sądu.

Do przeoczenia 3D Realms o dziwo się ustosunkowało, przepraszając Gearbox Software i powtarzając warunki dawnej umowy, w której nie było żadnych wzmianek o wydawaniu kolejnych gier. Firma miała jedynie domknąć już rozpoczęte w chwili oddawania serii w nowe ręce projekty. Co w takim razie z Mass Destruction? Pewnie się pojawi, ale nie w ramach marki i z innym napakowanym herosem. Ktoś żałuje Duke Nukem RPG?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama