r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gears ze wsparciem dla Firefoksa 3

Strona główna Aktualności

Firma Google udostępniła nową wersję pakietu Gears w pełni kompatybilną z przeglądarką Firefox 3.

Gears dostępne jest w postaci wtyczki do przeglądarki Firefox lub Internet Explorer, obsługiwane systemy operacyjne to Windows, Linux i Mac OS. Cała idea polega na przechowywaniu strony WWW na lokalnym dysku i uruchamianie jej z lokalnego serwera WWW powiązanego z lokalną bazą danych SQLite. Przed rozłączeniem następuje synchronizacja danych, które po ponownym uzyskaniu połączenia są ponownie uaktualniane (w obie strony).

Nowa wersja została oznaczona jako 0.3 i zawiera pewne komponenty wykonane zgodnie z przygotowywaną od jakiegoś czasu, specyfikacją HTML 5. Znalazł się w niej także dodatkowy moduł blob, pozwalający na przesyłanie dużych fragmentów danych z podziałem na części, poprawiający tym samym wysyłanie plików bit po bicie. W kolejnym wydaniu Gears (0.4), ma pojawić się również moduł geolokalizacji, umożliwiający wykorzystanie lokalizacji, w której znajduje się obecnie osoba korzystająca z Internetu. Korporacja pracuje też nad wydaniami dla mobilnych wersji Safari i Opery.

Najnowszą wersję pakietu dla poszczególnych systemów można pobrać ze strony projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.