r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Geavi Personal Safety 1.11

Strona główna Android Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste

Geavi to aplikacja, która służy podniesieniu poziomu osobistego bezpieczeństwa użytkownika. Program po uruchomieniu przez cały czas nagrywa to, co dzieje się w naszym otoczeniu.

Galeria programu

Z aplikacji Gavi można korzystać na dwa sposoby: offline i online. W tym pierwszym, nagrania będą dostępne w pamięci urządzenia, którego używamy. Tryb online wymaga zaś założenia konta w usłudze Geavi.com. Wtedy wykonane przez nas przy użyciu aplikacji mobilnej nagrania trafią na nasze konto w usłudze i będą tam dodatkowo zabezpieczone. Tak, aby nie zostały skasowane wcześniej niż po 10 dniach (na wszelki wypadek) i aby nikt niepowołany nie uzyskał do nich dostępu. Założenie konta wymaga jednak opłacenia kosztów korzystania z usługi, które wynoszą od ok. 6 zł do ok. 23 zł. Aplikacja pozwala też udostępniać nagrane filmy np. na Facebooku lub Twitterze.

Podczas nagrywania filmu przy użyciu aplikacji Geavi można jednocześnie wybrać numer telefonu osoby, z którą chcemy porozmawiać. Program przez cały czas pracuje w tle, można więc korzystać ze smartfona praktycznie bez ograniczeń. Nie zrobimy jedynie zdjęć ani nie nagramy nowego filmu, bo kamera przez cały czas jest zajęta przez nagrywającą film Geavi. Jednocześnie aplikacja pozwala włączyć dane GPS, a wszystko po to, aby nagrane wideo było opatrzone precyzyjnym geotagiem, co może się przydać przy ustalaniu faktów, jeśli spotka nas przykre zdarzenie. Warto jednak pamiętać, że połączenie geolokalizacji i kamery pracującej w tle może bardzo szybko pozbawić energii akumulator w smartfonie lub tablecie. Dlatego trzeba pamiętać, aby ręcznie wyłączyć nagrywanie, inaczej przerwie je dopiero wyłączenie smartfonu.

Ciekawą funkcją aplikacji jest możliwość automatycznego wybierania ratunkowych numerów telefonicznych, których lista dopasowuje się do bieżącej lokalizacji użytkownika. Wszystko dostajemy w ładnej dla oka szacie graficznej, wykonanej w nawiązaniu do google’owej stylistyki Material Design.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Monitoring na odwrót: jak bezpiecznie nagrywać niebezpieczne sytuacje?

37
BEZPIECZEŃSTWO 16.02.2016 | Adam Golański (eimi)

W przestrzeni miejskiej czyha wiele zagrożeń – i w imię walki z tymi zagrożeniami, miasta zaczęły wypełniać się systemami monitoringu, mającymi uczynić je bezpieczniejszymi. Pomijając zagrożenia dla prywatności, jakie ten trend ze sobą przyniósł, widać jednak, że nie zawsze możemy na monitoring liczyć. Kamer nie ma i nie będzie w każdym zakątku, a jeśli będą, to czy na pewno w razie problemów uzyskamy dostęp do ich nagrań? Odnotowywane na całym świecie przypadki brutalności służb mundurowych wobec obywateli wielokrotnie pokazywały, że w takich sytuacjach liczyć można tylko na siebie. Jako…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.