Geekbench Geekbench 5.4.0

Strona główna Mac Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program

Geekbench to narzędzie testujące wydajność procesora i pamięci operacyjnej Maca.

Główne okienko programu przedstawia podstawowe informacje o systemie operacyjnym oraz o podzespołach. Przed rozpoczęciem testu możemy wybrać wariant architektury procesora (32- lub 64-bitowy). Warto zaznaczyć, że wynik testu będzie najbardziej miarodajny, gdy żadne inne aplikacje oprócz Geekbencha nie działają w tle.

Testy polegają na sprawdzeniu, jak szybko nasza maszyna poradzi sobie z różnego rodzaju operacjami. Sprawdzana jest między innymi szybkość kompresji plików graficznych, a także szyfrowanie algorytmem AES. Po zakończonej serii testów program wyświetli raport, w którym możemy przeanalizować, jak komputer spisał się w konkretnych zadaniach. Najważniejsza w tym zestawieniu jest liczba punktów dla pojedynczego rdzenia i wszystkich rdzeni procesora. Im więcej, tym procesor jest wydajniejszy.

Wyniki można wysłać na stronę Geekbencha, na której możliwe jest porównanie wydajności naszego komputera ze sprzętem innych użytkowników. Aplikacja oferuje również możliwość synchronizacji z chmurą Dropbox.

Program dostępny jest w wersji próbnej (trial), która pozwala na przeprowadzenie testów jedynie w wariancie 32-bitowym w starszej wersji programu (3.3.2). Pełną wersję można zakupić na stronie dewelopera lub w Mac App Store.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!