Gems of War

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Gems of War stanowi udane połączenie kilku różnych gatunków gier. Znajdziemy tu elementy tytułów match-3, RPG czy też karcianek. Za produkcję odpowiada studio Infinite Interactive czyli autorzy bardzo dobrze przyjętej serii Puzzle Quest.

Gems of War rozwija elementy znane właśnie z Puzzle Quest. Przygodę rozpoczynamy od stworzenia bohatera wybierając wpierw jego płeć, a także rasę. Następnym krokiem jest przystąpienie do samouczka wprowadzającego w zasady świata gry. Te są bardzo podobne do tych jakie znamy już ze wspomnianego Puzzle Questa. Walki oparto o zasady utarte w grach match-3, a łącząc odpowiednie elementy zadajemy przeciwnikowi obrażenia lub częstujemy atakiem specjalnym.

O tym jakiego rodzaju inwazji możemy dokonać decyduje chociażby rozwój naszego bohatera czy posiadane aktualnie bronie. Urozmaiceniem rozgrywki jest walka w drużynie, którą powiększamy zdobywając odpowiednie karty. W trakcie zabawy istnieje możliwość zmiany poziomu trudności, co zwiększa doświadczenie i podnosi rangę nagród.

W grze otrzymujemy coś na kształt kampanii czyli podróżując po mapie świata wykonujemy kolejne misje. Nie zabrakło tu także trybu PvP, możliwości tworzenia i zapisywania się do gildii oraz wydarzeń czasowych.

Gems of War to dobra propozycja dla każdego miłośnika serii Puzzle Quest oraz podobnych tytułów, w których mechanika match-3 to tylko jeden z wielu elementów dobrej zabawy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

w tej chwili nic
ostatnia aktualizacja zabiła grę
ocena użytkownika
07.11.2017 20:03

po ostatniej aktualizacji UI gra jest niegrywalna
wszystko jest nieczytelne, filtry w menu zapsuli kilka aktualizacji wczesniej
dodatkowo ludzie, w tym ja, narzekaja na problemy z oczami po ktorkim patrzeniu na ekran oraz na bole glowy
jest to nie tylko koszmar epileptyka ale ogolnie masakra
wystarczy poczytac aktualne oceny na steam i forum gry, fala hejtu a devsi maja to gdzies i nie cofna zmian

pozwala na rozgrywkę za darmo
wymaga dostępu do sieci podczas gry, banalny poziom trudności, monotonia rozgrywki
ocena użytkownika
23.12.2015 10:45

Grę oceniam bardzo nisko.
Po ściągnięciu i zainstalowaniu próbowałem uruchomić grę będąc offline. Nie ma takiej możliwości. Aby grać musisz być online.
Po odpaleniu gra wita poprawnym, przyjemnym dla oka interfejsem. Od początku prowadzi gracza za rękę, zakładając, że gracz posiada IQ maksymalnie dwucyfrowe. Na każdym etapie podpowiada co zrobić (czasem lepiej, czasem gorzej), pozwalając zastanawiać się jedynie kilka sekund zanim pokaże podpowiedź.
Dużo niezbyt efektownych wstępniaków, które polegają jedynie na przeklikiwaniu się przez jałowe, ciężkie dialogi nic nie wnoszące do gry.
Każda gra wygląda tak samo, naprawdę trudno jest przegrać rundę. Dodatki wyglądają na dodane na siłę.
Grałem kilka godzin, w nadziei, że gra się rozkręci i nabierze życia - nic takiego się nie stało.
Na plus gry należy zapisać fakt, że nie wymusza zakupów w grze.
Gdybym miał podsumować grę w trzech słowach, byłyby to: monotonia, łatwość i rutyna.
Nie polecam, znam lepsze zabijacze czasu, które wymagają, przynajmniej w minimalnym stopniu używania mózgu.