GenerativeCity Free Run

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GenerativeCity Free Run to kolejny bezpłatny projekt należący do kategorii gier, które idealnie sprawdzają się, kiedy ma się ochotę na odrobinę zabawy, ale pomysłu na nią brak. Dzieło jest specyficzną, oszczędną graficznie platformówką 3D o nieskończonych pokładach rozrywki. Wszystko z uwagi na za każdym razem losowo generowane poziomy. Graczowi przyjdzie poruszać się po prostu po niepowtarzalnych miastach.

Zabawa ma naturalnie swój cel. Należy dotrzeć do charakterystycznego czerwonego obiektu, co spowoduje wytworzenie kolejnej miejscówki, zazwyczaj zupełnie różniącej się od poprzedniej. Twórcy stawiają na sztukę poruszania się w mieście, dlatego przede wszystkim przyjdzie skakać po dachach, również po krótkim sprincie. Otoczenie zostało ukazane w bieli, aby łatwiej było dostrzec nasz cel. Mimo wszystko jednak dostrzeżenie go nie należy wcale do łatwych, zwłaszcza pośród samych drapaczy chmur.

Gra oferuje bardzo wiele obiektów, z których składane są etapy. Raz trafiamy do spokojnej, praktycznie podmiejskiej mieściny, z samymi jednopiętrowymi domami rodzinnymi, a kiedy indziej lądujemy na dachu wielopiętrowego wieżowca. Poza standardowym sterowaniem, typową dla projektów FPP, bardzo ważny staje się także klawisz N na klawiaturze. On odpowiada za wymuszenie wygenerowania otoczenia na nowo. Samo jego wciskanie raz za razem potrafi nieźle zabijać wolny czas.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł, wersja portable
brak menu, mapki, oznaczenia celu podróży
ocena użytkownika
17.04.2016 11:28

Platformówka z dobrym pomysłem i kiepskim wykonaniem. W grze brakuje menu, jakiejś instrukcji czy poradnika. Samo skakanie bardzo fajne. Przeszkadza nieco brak widocznej postaci, mapki i celu podróży. Punkt do którego zmierzamy nie jest w żaden sposób oznaczony, czasem rozglądanie się z najwyższego budynku nie pomaga. A jak już raz się spadnie na ziemię to trudno się wdrapać gdzieś wyżej. Dużo chodzenia bez celu. Brakuje też trochę kolorów. Plus za wersje portable.