GenoPro 2016 3.0.1.3

Strona główna Windows Dom Genealogia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GenoPro to rozbudowany program do budowy graficznych drzew genealogicznych w postaci genogramów wyposażony w mechanizm tworzenia tabelarycznych raportów i statystyk na temat rodziny, dostępny w polskiej wersji językowej.

Pracę z GenoPro rozpoczynamy od czystej kartki, na którą możemy nanosić kolejne osoby, a następnie łączyć je w pary i dodawać potomstwo. Jeśli nie odpowiada nam ręczne dodawanie osób i relacji pomiędzy nimi, możemy skorzystać z funkcji Asystent rodziny, która od razu na podstawie wpisanych w kreatorze danych wygeneruje odpowiednie obiekty w genogramie.

Tym co wyróżnia program od wielu konkurencyjnych aplikacji jest niesamowicie duża ilość danych, jakimi możemy opisać poszczególne osoby czy relacje. Przykładowo do każdej osoby możemy zanotować daty chrztu, rodziców chrzestnych czy miejsce urodzenia, a nawet długość ciąży czy lekarza odbierającego poród — aplikacja oferuje do tego dedykowane pola, które potem można przeszukiwać i na podstawie których generowane są raporty. Podobnie zanotujemy miejsce i przyczynę śmierci, a nawet miejsce pochówku. Program samodzielnie wylicza również wiek wszystkich osób, żyjących i zmarłych. Relacje także oferują wiele opcji: począwszy od małżeństw (z podziałem na cywilne i wyznaniowe) przez konkubinaty po związki partnerskie, od potomków biologicznych po dzieci adoptowane i przysposobione. Relacje te możemy również szczegółowo opisywać (daty ceremonii, przyczyny ustania związku). Wielokrotne małżeństwa tej samej osoby, których rezultatem było kilkoro dzieci nie stanowią dla GenoPro problemu.

Po stworzeniu drzewa i uzupełnieniu możliwie dużej ilości informacji możemy skorzystać z części raportowej GenoPro. Oprócz wygenerowania pełnego drzewa w HTML w formie przypominającej Wiki możliwe jest także wyświetlenie wybranych danych w postaci tabel. Dzięki temu możemy na przykład przejrzeć wszystkie małżeństwa i sprawdzić, czy wpisaliśmy poprawne daty ich zawarcia. GenoPro obsługuje także import oraz eksport wszystkich danych do formatu GEDCOM, a także eksport do formatu XML, MetaFile lub pliku tekstowego.

Wersja bezpłatna i testowa

Program GenoPro można pobrać bezpłatnie. Wersja niezarejestrowana pozwala na otwieranie wszystkich drzew genealogicznych oraz zapisywanie tych, które składają się z nie więcej niż 25 osób. Bezpłatna rejestracja u producenta umożliwia otrzymanie klucza testowego, który znosi limit przy zapisie na 15 dni. Aby korzystać z programu dłużej i nadal móc zapisywać duże drzewa, konieczne jest zakupienie licencji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #5 29.10.2015 15:34

program aktualizowany, interfejs zagęszczony, program w wersji testowej mocno ograniczony.

Autor edytował komentarz.
  #4 15.01.2014 12:43

@drzeworodzinne (niezalogowany): Pięknie dziękuję,mam już dośc tych przenosin i chyba zostanę na tym co jestem.Zablokuję tylko synchronizację.Zrobiłam bład nie kupując programu i nie tworząc go od razu na dysku.Pozdrawiam.

  #3 20.05.2013 14:21

tara_wells - Każdy tego typu program powinien odczytać pliki .ged - i do tego formatu wyeksportuj dane z FTBuilder. A potem otwórz plik w testowej wersji GenoPro i zobacz jak to wygląda. Jednakże pamiętam, że miałem niegdyś potężne problemy przy przenoszeniu danych z Family Tree Builder, głównie z kodowaniem znaków (wysypujące się "krzaczki"), niestety jest to jedna z wad tamtego programu.

  #2 17.05.2013 14:25

Mam pytanie.Czy jest możliwośc przeniesienia,skopiowania do tego programu drzewka,ktore mam zapisane na dysku w Family Tree Builder.Najpierw powstało na myheritage,ale po ściagnieciu na dysk na tej stronce wszystkie dane mi pokrecilo.Przejrzałam dane zapisane na dysku i sa bez błedów,dlatego zalezy mi na dobrym programie,by nie utracic i nie pokręcic danych.Drzewko jest juz spore i duzo danych-chciałabym to w całosci przekopiowac.Drugi problem-końcówek nazwisk-wymaga sie wymiany u kobiet na końcówki meskie-np.Sanowska na Sanowski.Bzdura!Proszęo odpowiedz na tara_wells@wp.pl

  #1 07.05.2013 11:11

To zdecydownie najlepszy program do genealogii. Generalnie dzieci neo (również te wiekowe) i bywalcy fb i nk wybiorą Family Tree Builder "bo ładny". Ale jeśli jeździłeś kiedyś po parafiach, archiwach państwowych itd w poszukiwaniu śladów przodków to wymagania w stosunku do softu są pewnie duże. I GenoPro je spełnia.