Gentoo 2008.0 beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się pierwsza wersja beta nowej edycji jednej z najpopularniejszych wśród zaawansowanych użytkowników systemów linuksowych dystrybucji - Gentoo oznaczona symbolem 2008.0 beta 1.

Gentoo 2008.0 beta 1 przynosi ze sobą wiele nowych rozwiązań, które mają zwiększyć funkcjonalność tej dystrybucji. Wedle zapowiedzi twórców to jednak nie koniec, kolejne innowacje wprowadzone mają zostać w następnej wersji testowej, która udostępniona ma zostać niedługo po zakończeniu testów aktualnego builda.

W ręce testerów oddana została dystrybucja wyposażona w jądro systemowe w wersji 2.6.25rc7, środowiska graficzne: KDE 3.5.9, GNOME 2.20.0, Xfce 4.4.2 oraz Xorg-server 1.4.0.90.

Z racji tego, że komunikat o wydaniu Gentoo 2008.0 beta 1 pojawił się w Internecie 1 kwietnia, oraz że kompilacja ta jest jeszcze bardzo niestabilna i przynosi testerom wiele problemów nawet już przy samej instalacji systemu, twórcy postanowili sobie zażartować, ogłaszając migrację do wersji RPM. Na oficjalnej stronie projektu ukazało się oczywiście stosowne sprostowanie.

Wersję beta pobrać można z oficjalnej strony domowej projektu.

© dobreprogramy

Komentarze