r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GeoGebra Graphing Calculator

Strona główna Android Edukacja i nauka Matematyka, statystyka i informatyka

GeoGebra to mobilna wersja kalkulatora graficznego, który pozwala wykonywać obliczenia arytmetyczne, algebraiczne, geometryczne, statystyczne, a także pozwala tworzyć wykresy dwu- i trójwymiarowye.

Aplikacja ma kilka trybów interfejsu, przeznaczonych do rysowania wykresów, figur geometrycznych, obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym oraz rozwiązywania równań. Pliki można zapisywać lokalnie lub online na koncie w serwisie GeoGebra. Z tego miejsca mogą być udostępniane innym użytkownikom.

Interfejs aplikacji jest intuicyjny, choć jej wersja dla Androida nie jest najlepiej opracowana. Szczególnie widok figur trójwymiarowych może sprawiać problemy. Nie zmienia to faktu, że jest to jedno z najlepszych tego typu narzędzi na Androida.

Na portalu twórców programu znajdziemy także materiały pomocnicze i lekcje w postaci filmów w języku angielskim. Instrukcje korzystania z GeoGebry można znaleźć na Wiki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

GeoGebra pomoże Ci uczyć się matematyki, teraz także z kalkulatorem dla iPhone'a

11
12.12.2016  •  Anna Rymsza

Jeśli ktoś ma problemy z matematyką, warto by sięgnął po program GeoGebra, dostępny dla Windowsa, macOS, tabletach z Androidem i iPada. GeoGebra jest jednym z narzędzi wykraczających poza klasyczne metody nauczania z tablicą i kredą, które przy matematyce tracą sens. Aplikacja prezentuje matematykę jako przedmiot interaktywny, atrakcyjny wizualnie i dynamiczny. Do lżejszych prac warto zatrudnić kalkulator graficzny dla Androida, od niedawna działający także na iPhoneach. Programy te pokazują matematykę w taki sposób, by widoczne były powiązania między algebrą, geometrią, trygonometrią i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.