GeoGebra Math Apps GeoGebra Math Apps 6.0.636.0

Strona główna Mac Edukacja i nauka Matematyka i statystyka
Pobierz program

GeoGebra to wielokrotnie nagradzany kalkulator graficzny, który przyda się przy obliczeniach arytmetycznych, algebraicznych, geometrycznych, statystycznych, a także przy tworzeniu wykresów dwu- i trójwymiarowych. Na portalu twórców programu znajdziemy także materiały pomocnicze i lekcje w postaci filmów w języku angielskim.

Program ma ogromne możliwości, a przy tym jest relatywnie łatwy w obsłudze. Mogą z niego korzystać nauczyciele i uczniowie liceum oraz studenci. Wszelakie wprowadzone do GeoGebry obiekty wyświetlane mogą być w 3 reprezentacjach – graficznej, algebraicznej i komórkach arkusza kalkulacyjnego. Wszystkie są dynamicznie połączone, co pozwala na automatyczną aktualizację danych we wszystkich reprezentacjach.

Narzędzie doskonale nadaje się również do tworzenia rysunków pomocniczych w różnego typu projektach, prezentacjach itp. Poszczególne dane i obiekty nanoszone mogą być ręcznie na układ współrzędnych, jak również automatycznie po wpisaniu wzoru funkcji.

Instrukcje korzystania z GeoGebry można znaleźć na Wiki. GeoGebra daje możliwość zapisu gotowego projektu do pliku GGB, a także jego eksportu do formatu HTML, PDF, PNG, EPS, SVG i EMF. Po zalogowaniu można zapisywać je także w chmurze udostępnionej przez twórców programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!