GetBackup GetBackup 3.3.3 build 971

Strona główna Mac Narzędzia Archiwizacja i synchronizacja danych
Pobierz program

GetBackup to narzędzie do wykonywania kopii zapasowych danych na naszym Macu. Co prawda w systemie OS X jest wbudowany prosty mechanizm do tworzenia kopii zapasowych – Time Machine – jednak GetBackup oferuje kilka dodatkowych funkcji, które z pewnością zostaną docenione przez zaawansowanych użytkowników.

Program pozwala tworzyć bootowalne kopie zapasowe partycji systemowej, dzięki czemu w razie awarii dysku nie musimy przywracać systemu, ponieważ możemy go uruchomić bezpośrednio z poziomu kopii zapasowej. Ponadto aplikacja umożliwia kompresowanie danych, przez co wykonane przez nią kopie zajmują znacznie mniej miejsca.

W aplikacji możemy wybrać pliki, jakie ma zawierać kopia zapasowa, a oprócz tego możemy skorzystać z gotowych szablonów, dzięki którym łatwo i szybko zarchiwizujemy dane programów takich jak iTunes, iPhoto, Mail, Kontakty, a także folder Dokumenty. Porę archiwizacji możemy dostosować co do minuty w danym dniu, a interwały czasowe, jakie możemy ustawić, to codzienny, cotygodniowy lub comiesięczny.

Dane mogą być zapisywane na dysku zewnętrznym podłączonym do komputera lub sieciowym, a także na nośnikach CD lub DVD z możliwością podzielenia dużych kopii zapasowej na części i „wypalenia” ich na wiele płyt z poziomu aplikacji. Nie zabrakło też funkcji tworzenia projektów, dzięki której możemy utworzyć dodatkowy harmonogram archiwizacji dla szczególnie ważnych danych, który jest niezależny od ogólnych ustawień.

Program dostępny jest za darmo w wersji freeware. Opcjonalnie można zakupić wersję PRO, która oferuje między innymi szyfrowanie kopii zapasowych algorytmem AES-256 oraz synchronizację danych pomiędzy różnymi komputerami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!