reklama

Ghosts'n Goblins MOBILE: kolejny odkurzony klasyk na smartfony

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Capcom będzie wyciskał swoje stare gry do ostatniej kropelki. Można już kupić kosztującą tylko dolara wersję „Ghosts'n Goblins” dla Androida i iOS-a. Producent odkurzył platformówkę z 1985 roku.

W „Ghosts'n Goblins” można zagrać praktycznie na każdym urządzeniu z Androidem 4.1, poza Android TV. Niestety gra nie została przygotowana do obsługi kontrolerów Bluetooth, ale nie jesteśmy skazani na wirtualne przyciski na ekranie (nie są to jednak najgorsze przyciski, jakich mieliśmy okazję używać). Można skorzystać z aplikacji emulujących dotknięcia ekranu, na przykład Sixaxis dla kontrolerów od PlayStation. Nowością jest oczywiście możliwość porównywania wyników z innymi graczami w Sieci.

Animacje są dokładnie takie, jakich można się spodziewać w grze z automatów z 1985 roku. Zostały bardzo wiernie odwzorowane i sprawiają, że łezka kręci się w oku. Można jednak włączyć sobie ułatwiony tryb gry, jeśli oryginalna fabuła będzie zbyt trudna.

Wydanie „Ghosts'n Goblins” jest częścią większego planu firmy Capcom, która do ostatniej kropelki stara się wycisnąć swoje stare hity. Wcześniej na urządzenia mobilne trafiła gra 1942 i gry o Mega Manie.

To jednak nie koniec. Wczoraj Capcom zapowiedział, że wskrzesi gry, które zrobił przy współpracy z Disneyem. Na nowych konsolach i PC, w rozdzielczości 1080p będzie można zagrać w „Chip & Dale Rescue Rangers”, „Chip & Dale Rescue Rangers 2”, „Darkwing Duck”, „DuckTales”, „DuckTales 2” i „TaleSpin”. Tytuły będą bardzo wierne oryginałom, ale dostaną dodatkowe tryby Time Attack (przechodzenie gry na czas) i Boss Rush (walka ze wszystkimi bossami po kolei). Pakiet gier ukaże się 18 kwietnia, będzie kosztował 20 euro.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama