Giegieo łączy Gadu-Gadu z Outlookiem

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeleniogórska firma CodeTwo udostępniła bezpłatny dodatek Giegieo, dzięki któremu użytkownicy Gadu-Gadu i Outlooka nie będą musieli przełączać okienek na pasku zadań Windows, aby skorzystać z obu rozwiązań naraz. Zarządzanie kontaktami, rozmowa tekstowa online, wysyłanie SMS odbywają się dzięki Giegieo w jednym miejscu - w Microsoft Outlook. Rozszerzenie rozpoznaje, czy osoba, do której wysyłamy lub od której otrzymujemy elektroniczną korespondencję, znajduje się na liście kontaktów w Gadu-Gadu. Jeśli porównanie wypada pozytywnie, można od razu rozpocząć rozmowę albo skorzystać z innej funkcji komunikatora.

Giegieo wyświetla w Outlooku statusy i opisy kontaktów z Gadu-Gadu. W przychodzącym e-mailu widać, czy jego nadawca jest obecnie dostępny w komunikatorze: ikonka dostępności i opis umieszczany jest na specjalnym panelu wbudowanym w wiadomość elektroniczną. Zamiast pisać odpowiedź, można szybko rozpocząć rozmowę z nadawcą bezpośrednio z okienka poczty, bez konieczności wyszukiwania kontaktu na liście Gadu-Gadu czy w Outlooku. Giegieo potrafi dołączać status dostępności również do wysyłanych e-maili, a wyłączenie komunikatora lub wybranie opcji "Ukryty" może powodować również zmianę statusu w stopce już wysłanej wiadomości. Giegieo pozwala również na szybkie utworzenie nowego kontaktu w przypadku, gdy użytkownik Office Outlook otrzymuje korespondencję od osoby, której jeszcze nie ma na liście kontaktów. Wystarczy, że w pasku narzędzi Giegieo wybierze opcję "Utwórz nowy kontakt w Outlooku" lub "Nadaj numer GG" (jeśli zna numer Gadu-Gadu nadawcy). Program posiada jeszcze jedną pożyteczną funkcjonalność - automatycznie wykrywa nowe kontakty wpisane do komunikatora i proponuje zaimportowanie tego kontaktu do Outlooka. Numery GG można wpisywać i modyfikować także ręcznie.

Giegieo współpracuje z Microsoft Outlook 2007 i 2003 oraz wersjami Gadu-Gadu 8.0, 7.x oraz 6.x. Wymaga Windows 2000, XP lub Visty. Wersję beta oznaczoną numerem 0.9.14 można pobrać ze strony producenta.

© dobreprogramy

Komentarze