r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gier dla Linuksa coraz więcej, zbliża się Duke Nukem 3D: Megaton Edition i L4D2

Strona główna Aktualności

Zdaniem Johna Carmacka portowanie gier na Linuksa z biznesowego punktu widzenia nie ma sensu, ale ich biblioteka sukcesywnie się powiększa, a i graczy przybywa. Wśród gier, które są właśnie przygotowywane do premiery na Linuksie, znalazł się na przykład finansowany przez fanów Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded, ale to kropla w morzu.

Studio Replay Games, które pracuje nad kolejną odsłoną przygód Larry'ego Laffera, wyda dla Linuksa również swoja pierwszą klasyczną przygodówkę — Fester Mudd: The Curse of the Gold (rozwijana w ramach programu Greenlight). Gra osadzona w westernowych klimatach ma być pełna humoru i nawiązywać do klasyków gatunku.

r   e   k   l   a   m   a

Skoro o klasykach mowa, trwają prace nad przeniesieniem na Linuksa Duke Nukem 3D: Megaton Edition — dopiero co umieszczonego na Steam w wersjach dla Windws i OS X pakietu zawierającego, poza podstawową wersją gry, Duke Nukem 3D: Atomic Edition i dodatki: Duke Caribbean: Life's a Beach, Duke: Nuclear Winter i Duke It Out in D.C.. Nie znamy jeszcze oficjalnego terminu premiery tego wydania. Jeśli ktoś nie może się doczekać, a posiada już kopię Duke Nukem 3D, może skorzystać z EDuke32 — silnika, który pozwala uruchomić grę na wszystkim, od PC po toster.

Na blogu L4D pojawiły się ponadto nowe informacje na temat Left 4 Dead 2 na Linuksa, choć niewiele mówią o postępach zespołu tworzącego grę. We wpisie można przeczytać, że prace idą pełną parą. Nie można jeszcze podać terminu premiery, ale prowadzone są wewnętrzne testy na Linuksie, OS X i PC. Póki co, wszystko wygląda dobrze. Pozostaje poczekać, aż Valve będzie bliżej premiery stabilnego wydania gry.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.