Gigabitowe łącze w domu - dlaczego nie

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielu internautów w Polsce od dłuższego czasu niecierpliwie przygląda się zagranicznym ofertom dostępu do Internetu, których jakość na ogół znacząco odbiega od polskich realiów, a ceny poszczególnych przepustowości kształtują się zupełnie inaczej. Jednymi z takich państw są Stany Zjednoczone, czy Wielka Brytania. Teraz także i Japonia postanowiła umocnić swą pozycję na światowym rynku.

Z niecodzienną ofertą dostępu do Sieci wyszedł krajowy gigant telekomunikacyjny - firma KDDI. W ramach usługi o nazwie Hikari One Home Gigabit, zamierza ona w najbliższym czasie zaoferować użytkownikom domowym łącza o sumarycznej przepustowości 1 Gb/s (1024 Mb/s), z kolei inne usługi, takie jak telefonia VoIP i telewizja, mają być dostępne za dodatkową opłatą. Jej cena ma wynosić równe 28 funtów miesięcznie, czyli o pięć mniej aniżeli koszt dziesięciokrotnie wolniejszego łącza w KDDI. Co istotne, nie będzie ono typowym łączem asymetrycznym, lecz - spotykanym głównie w zastosowaniach serwerowych - symetrycznym. Oznacza to, że zarówno prędkość odbierania danych, jak i wysyłania w obu przypadkach pozostaje identyczna. Ograniczeniem jest możliwość korzystania z usługi w obrębie jednego gospodarstwa domowego, a także doprowadzania światłowodów do trzeciego piętra.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza