Androidem w myszkę

Od jakiegoś czasu planowałem zakup klawiatury z TouchPad-em, ale każda klawiatura z tym elementem którą spotkałem zawierała klawisz Enter w kształcie odwróconej literki L - to je automatycznie usuwało z listy możliwych urządzeń.Dlaczego tego typu rozwiązanie?Odpowiedź jest prosta. Często programuje i myszy używam raczej sporadycznie, 99% operacji wykonuje klawiaturą, ale czasem istnieje konieczność użycia myszy. Jednak myszka ma taką wadę, że potrafi zaświecić po oczach, konieczne jest stałe podłoże - przy jeżdżeniu po pościeli to problem - i obszar ruchu.

O Rejestrze słów kilka...

Słowem wstępu - czyli co to jest?Rejestr systemu Windows to hierarchiczna baza danych w systemach ze stajni Microsoft'u począwszy od Windows 95. Jego zadaniem jest przechowywanie danych systemu operacyjnego i oprogramowania zainstalowanego w systemie. W Linuksie jego odpowiednikiem (moim prywatnym zdaniem lepszym) jest katalog /etc/.

Indiana Jones i zaginiony rejestr - czyli gdzie on jest?Mimo, że edycja rejestru potrafi być problematyczna, a każdy błąd kończy się porażką (:D) to odnalezienie tych paru podstawowych plików w których się on

Systemy Kontroli Wersji: Hg (Mercurial) - Podstawy

Zawsze gdy rozpoczynam pracę nad projektem zaczynam od utworzenia serwera z obsługą kontroli wersji (ułatwia pracę w grupie) i od tworzenia dokumentacji.

Dzisiaj przedstawię podstawy użytkowania jednego z systemów wersji - Hg - został napisany przez pana Mackalla (o ile dobrze pamiętam) w 2005 roku, jego głównym konkurentem jest Git (Linus Torvalds).