Glary Disk Cleaner 5.0.1.151

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Glary Disk Cleaner to darmowa aplikacja, stanowiąca ciekawą alternatywę dla popularnego CCleanera. Pozwala ona za pośrednictwem kilku kliknięć myszką wyszukać, a następnie oczyścić dysk twardy ze zbędnych plików generowanych przez system Windows oraz zainstalowane w nim oprogramowanie.

Program jest prosty w obsłudze, dysponuje przejrzystym interfejsem graficznym i nie wymaga od użytkownika posiadania specjalistycznej wiedzy. Po uruchomieniu przeprowadza dogłębną analizę zawartości dysku twardego, w wyniku której prezentuje listę zbędnych składników do usunięcia. Możliwe jest oczyszczenie dysku z wszystkich wykrytych plików, jak również definiowanie wybranych komponentów do skasowania. W Glary Disk Cleaner nie zabrakło opcji deklarowania lokalizacji ignorowanych, które pomijane są podczas wstępnej analizy.

Korzystanie z narzędzia umożliwia nie tyle odzyskanie przestrzeni dyskowej zajmowanej przez zbędne dane tworzone podczas działania systemu operacyjnego oraz różnego rodzaju programów i gier. Co istotne, regularne oczyszczanie dysku ze "śmieci" pozwala utrzymać wysoką wydajność komputera, rozwiązać występujące w środowisku Windows błędy, a także zadbać o prywatność użytkownika. Glary Disk Cleaner to rozwiązanie szybkie, skuteczna oraz co ważne, w pełni bezpieczne.

Glary Disk Cleaner potrafi z powodzeniem wykrywać i oczyszczać dysk twardy z takich składników jak pliki tymczasowe systemu Windows, raporty generowane podczas awarii środowiska operacyjnego, systemowy kosz, a także zbędne komponenty powiązane z aktualizacjami systemu, czcionkami, skrótami do oprogramowania itp. Dodatkowo dysponuje on narzędziami do kasowania niepotrzebnych danych generowanych przez przeglądarki internetowe oraz wiele popularnych aplikacji użytkowych jak Windows Media Player, Adobe Reader, Foxit Reader, Picasa, Daemon Tools czy iTunes.

Uwaga!

  • Program domyślnie uruchamiany jest w angielskiej wersji językowej. Polski interfejs aktywować można z poziomu opcji konfiguracyjnych.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
dawidsab   10 #6 30.09.2017 12:12

Jak obecnie się ma ten "Glary Disk Cleaner"?
Czy jest dobrym zamiennikiem dla "CCleaner'a" w którym ponoć wykryto malware?

  #5 14.08.2017 12:49

U mnie na Windows 7 Glary Disk Cleaner usuwał początkowo dużo a następnie tyle ile potrzeba . Jeżeli chodzi tobie bardziej o prywatność i ciasteczka i inne czynniki śledzące do usunięcia to polecam Glary Tracks Eraser . Oba wzajemnie się uzupełniają bo zakres działania mają nieco inny . Jeden czyści dysk ze śmieci a drugi to co przeglądałeś a nie chcesz aby było używane ,wykorzystane nie zawsze w dobrych celach. W Windows 10 mogą być narzekania , dlatego zalecam ostrożność i więcej wiedzy , nawet jak nic nie pisze oficjalnie ,że nie można w dziesiątce danego narzędzia używać . Ccleaner jest bardziej rozszerzony ale dla niektórych przereklamowany i nie każdy chce go używać lub woli poszukiwać coś innego np. Glary Disk Cleaner lub inne czyszczące ,optymalizujące do wyboru czy okresowego testowania .

  #4 28.06.2017 08:15

Działa tylko z admina i faktycznie mało usuwa.

  #3 26.06.2017 07:39

Działa tylko z admin i usuwa śmiesznie mało śmieci.

1fiesta   3 #2 24.11.2015 11:53

Z Cleanera dawno już zrezygnowałem, testuję Glarego na 3 komputerach , wydaje się być ta wersja ok.

Mr-Pan   7 #1 08.06.2015 22:37

Lipa do kwadratu ! Nawet nie ma opcji czyszczenia ciasteczek, historii...itd dla przeglądarek. Śmiechu warte jak piszecie, że alternatywa dla CCleanera bardziej Alternatywy 4 komedia nie soft. Nie polecam !!!

Autor edytował komentarz.