Glary Undelete Glary Undelete 5.0.1.19

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Glary Undelete to darmowe i bardzo proste narzędzie do odzyskiwania danych w systemie Windows, charakteryzujące się dużą szybkością działania. Oferuje ono wsparcie dla systemów plików FAT, NTFS oraz NTFS + EFS, umożliwiając sprawne przywracanie plików z standardowych dysków twardych oraz wymiennych nośników danych (pendrive'y, karty pamięci itp.).

Program nie wymaga od nas niemalże żadnej konfiguracji. Wystarczy, że zdefiniujemy nazwę pliku, który chcielibyśmy odzyskać, a ten sam przeanalizuje zawartość wskazanego dysku w poszukiwaniu danego komponentu. W głównym oknie narzędzia znajdziemy listę wyszukanych lokalizacji oraz wykaz wszystkich plików, które udało się znaleźć podczas analizy partycji. W przypadku tego ostatniego poza samą nazwą pliku znajdziemy również informacje na temat jego pierwotnej lokalizacji, rozmiaru, typie, dacie ostatniej modyfikacji oraz co bardzo istotne stanie (nie jest możliwe odzyskanie plików nadpisanych).

Do dyspozycji użytkownika oddano przydatną w przypadku plików graficznych opcje podglądu jeszcze przed odzyskaniem. Pomocny okazać się może także oferowany w programie mechanizm filtrów, dzięki któremu precyzyjnie określimy atrybuty poszukiwanych plików (np. część nazwy, jeśli nie pamiętamy całej, rozmiar, datę modyfikacji lub ogólny jego stan).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybko się instaluje.
Odinstalowuje się bez kłopotu.
ocena użytkownika
04.12.2014 18:46 • Recenzja do wersji 5.0.1.19

Od Redakcji Undelete dostał b. wysoką ocenę. Dlaczego?. Nie wiem. Zachęcony tą oceną i chorągiewką z flagą Polski pobrałem. Języka polskiego ani śladu. Trochę z angielskiego jestem gramotny, więc "pojechałem dalej". Wykrył dysk główny laptopa i wszystko co na nim jest. Obok okienka z dyskiem głównym jest klawisz do szukania innych dysków. Przeszedłem do dysku zewnętrznego i nic nie wyczytał, dysk jest czyściutki. W okienku obok wskazałem odcinek czasu do wyszukiwania zagubionych plików. I nic. Kompletnie nic. Wszedłem z okienka obok, na komputer, wskazałem dysk zewnętrzny i... wszystko bez zmian. Nie widzi nic na dysku, oślepł. Pokazał mi jedynie ekran z informacją, że nie można odczytać danych. Tyle to i ja wiedziałem. Czyli znowu nic. Natychmiast odinstalowałem własnym dezinstalatorem, a potem odinstalowałem jeszcze dezinstalatora Undelete.
Redakcja poniżej podpowiada, żeby prócz tekstu podać listę plusów i minusów programu. No to zaczynamy. Instaluje się łatwo, chociaż McAfee wyskoczył z ostrzeżeniem i kazał potwierdzić, "instalować mimo to". Uruchamia się nie błyskawicznie. Ma prosty interface, ale co z tego kiedy nic mi nie pomógł. Chcę Undelete ocenić "wysoko ale sprawiedliwie" i dać zero gwiazdek, ale bez dania choćby pół gwiazdki nie będzie oceny, więc niech będzie wysoko, 1 gwiazdka wystarczy.
Przybliżę czytelnikom co dolega mojemu dyskowi zewnętrznemu Toshiba. Fizycznie jest OK!. Wszystkie testy SeaTools for Windows (jest to jak wiadomo program testowy dysków Seagate) przechodzi. Każdy test kończony jest stwierdzeniem "Pass". System Windowsa nie potrafi odczytać ścieżek, nie odczytuje nazwy dysku którą mu nadał, nie widzi co tam przed usterką zapisał. System Windows pokazuje, że dysk jest pusty, ale wolnej pamięci ma "zero". Na drugim komputerze sprawdziłem ten dysk za pomocą Aseus`a. Okazało się, że Aseus poradził sobie.