Glide - Live Video Messenger Glide - Live Video Messenger

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Inne programy do komunikacji
Pobierz program
lub zeskanuj:

Glide wiadomości wideo na żywo to bardzo ciekawa aplikacja, która służy do wysyłania i odbierania wiadomości w formie klipów wideo. Program przeznaczony jest na iPhone'y oraz iPady, oferuje też aplikację na zegarki Apple Watch.

Pliki wideo jako wiadomość można wysyłać np. w komunikatorze WhatsApp. To jednak tylko jedna z wielu jego funkcji, która nieco "ginie" na liście wszystkich dostępnych opcji. Glide zaś skupia się tylko na wiadomościach nagranych w formie filmów, co powinno się spodobać użytkownikom, którzy cenią sobie prostotę w rozmaitych komunikatorach internetowych.

Na początku przygody z Glide aplikacja prosi nas o podanie numeru telefonu, który po chwili potwierdzamy za pomocą weryfikacyjnego SMS-a. Później przychodzi czas na założenie konta, a do tego celu możemy wykorzystać adres e-mail, konto na Facebooku lub Google. Następnie zapoznamy się z krótkim samouczkiem, w który wprowadzi nas niejaka Sarah z zespołu Glide.

W Glide możemy nagrywać wiadomości wideo, a ich odbiorca (lub grupa odbiorców, wcześniej przez nas ustalona) może odtwarzać je na żywo, w trakcie nagrywania lub obejrzeć później, także w trybie offline. Każda z wiadomości może trwać maksymalnie pięć minut, a pliki są zapisywane w chmurze Glide, oszczędzając tym samym miejsce w pamięci urządzenia. Do nagrania możemy też dołączyć zdjęcia. Do Glide możemy zaprosić naszych znajomych np. z Facebooka, WhatsApp lub Gmaila.

Aplikacja ma też dwa ciekawe dodatki. Pierwszy to opcja nakładania filtrów (np. czarno-białego lub sepii) na nagrane filmy, druga zaś to możliwość odtwarzania nagrań na smartzegarku Apple Watch, wtedy na ekranie urządzenia zobaczymy obraz, a dźwięk będzie emitowany przez smartfon. Za pomocą smartzegarka możemy też wysyłać tekstowe odpowiedzi na filmy lub odpowiedzieć emotikonem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!