reklama

Głosowe wyszukiwanie i inne nowości w Google Maps

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google poinformował o dwóch interesujących nowościach w usłudze Maps - głosowym wyszukiwaniu i specjalnym serwisie promującym tworzenie modeli 3D dla Google Earth i Google Maps.

Pierwsza z nowości - głosowe wyszukiwanie - pozwala na wyszukiwanie konkretnych lokalizacji lub tras dojazdu bez konieczności korzystania z klawiatury. Wystarczy, że użytkownik kliknie w symbol mikrofonu zlokalizowany w polu wyszukiwania i wyraźnie wymówi nazwę miejsca, do którego chce się udać. Opisana funkcja działa aktualnie tylko w przeglądarce Chrome i pozwala na wyszukiwanie wyłącznie w języku angielskim - można jednak oczekiwać, że z czasem Google rozszerzy wyszukiwanie głosowe o kolejne języki.

Drugą nowinką jest polska wersja serwisu Twój świat w 3D, który promuje tworzenie modeli 3D na potrzeby mapowych usług Google. W serwisie można znaleźć szereg przydatnych wskazówek ułatwiających tworzenie i publikowanie modeli 3D. Witryna zawiera także bazę firm, które mogą takie modele przygotować za nas - ogłoszenia skierowane są głównie do przedsiębiorców i władz miejskich zainteresowanych promocją własnej marki. Na stronie znalazła się także galeria obiektów prezentująca co ciekawsze prace.

Google Maps cały czas się rozwija - internetowy gigant pracuje właśnie nad stworzeniem widoku ulic (Street View) w największych miastach w Polsce.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama