reklama

Gloss, czyli sposób na łatwe zapamiętanie fragmentów tekstu

Strona główna Aktualności

O autorze

Ile razy denerwowaliście się nie mogą znaleźć w sieci czegoś, co wcześniej czytaliście? Albo mieliście trudności z przypomnieniem sobie, dlaczego dana strona trafiła do zakładek? Często ciężko się zorientować, co właściwie w danej historii czy artykule było takiego pasjonującego, bo trudno znaleźć pożądany fragment. Właśnie w takich przypadkach z pomocą przychodzi Gloss, bookmarklet, działający praktycznie w każdej przeglądarce, będący markerem w Internecie.

Działanie Glossa jest bardzo proste. Po zarejestrowaniu się na stronie głównej projektu i zainstalowaniu bookmarkletu na pasku zakładek, możemy już zaznaczać wybrane przez nas zdania, cytaty czy też większe fragmenty tekstów. Kiedy będziemy chcieli z nich skorzystać, logujemy się na stronie Glossa i uzyskamy do nich dostęp. Na swoim koncie znajdziemy zaznaczone wycinki, ale po przejściu na stronę z tekstem źródłowym, zaznaczenie niestety nie będzie już prezentowane.

Narzędzie to niewątpliwie przyda się dziennikarzom, studentom i wszystkim tym, którzy często szukają w sieci informacji. Sam jego twórca jest projektantem pracującym dla New York Timesa. Allen Tan, na swoim Twitterze, poinformował, że stworzył Glossa z myślą o sobie, ale to wydaje mu się użyteczne także dla innych.

Prostota jest niewątpliwą zaletą Glossa, ale jeżeli ktoś potrzebuje bardziej zaawansowanych rozwiązań, warto aby wziął pod uwagę Evernote, Diigo czy Scrible.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić