Gmail Notifier 1.0.0.87

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gmail Notifier to niewielka aplikacja, której zadaniem jest sprawdzanie zawartości skrzynki mailowej Gmail i informowanie użytkownika o nowych wiadomościach.

Program pozwala na obsługę więcej niż jednego konta w usłudze Gmail, a o pojawieniu się nowych wiadomości w skrzynce informuje poprzez migającą ikonę w zasobniku systemowym lub sygnałem dźwiękowym, wskazanym przez użytkownika. Komunikacja z serwerami pocztowymi odbywa się za pośrednictwem protokołu IMAP (połączenie szyfrowane przez SSL), który pobiera ze skrzynki jedynie nagłówki wiadomości, zawierające m.in. informacje o nadawcy, tytule i załącznikach. Wyświetlenie pełnej zawartości maila odbywa się po dwukrotnym kliknięciu na wybraną wiadomość.

Gmail Notifier dostępny jest w kilku wersjach językowych - w tym także polskiej. Jego obsługa oraz wstępna konfiguracja, ograniczona jedynie do podania danych dostępowych do konta Gmail, nie powinna przysporzyć nikomu problemów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ikonka w trayu; łatwa konfiguracja
Od dawna nieaktualizowany; archaiczny wygląd; brak podglądu załączników
ocena użytkownika

Gmail Notifier ma za zadanie sprawdzać nowe wiadomości w skrzynce pocztowej Gmail. To zadanie wykonuje znakomicie, jednak w dobie programów bardziej kompaktowych codzienne używanie Gmail Notifier'a pozostawia pewien niedosyt. Program ten informuje o nowej poczcie migającą w trayu ikonką oraz powiadomieniem dźwiękowym (domyślnie usłyszymy "Incoming message"; można wybrać własne powiadomienie w formacie .wav). Umożliwia również odczyt nadesłanej wiadomości oraz gwiazdką (zdecydowanie zbyt małą) informuje o dołączonych do wiadomości załącznikach. Niestety załączników tych z poziomu programu nie ujrzymy; nie ma nawet możliwości sprawdzenia, jakiego typu te załączniki są.
Program jak dla mnie posiada spory minus - nie daje możliwości bezpośredniego przejścia do wersji webowej Gmaila. Zmusza to użytkownika - w razie chęci odpisania na maila - do "ręcznego" otwierania swojej skrzynki pocztowej w przeglądarce internetowej.
Gmail Notifier jako aplikacja bardzo mała i o bardzo skromnej użyteczności (jest przecież praktycznie tylko "powiadamiaczem") zużywa sporo zasobów pamięci. Ponadto archaiczny wygląd Notifiera, dostępność zdecydowanie lepszych alternatyw oraz fakt, że jego ostatnia aktualizacja miała miejsce w październiku 2011 r., w moim mniemaniu stawiają ten program na szarym końcu w szeregu potrzebnych aplikacji.

14.12.2014 12:15 | Recenzja do wersji 1.0.0.87

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #4 08.12.2014 12:47

dodatek do win7 w zupełności wystarczy

  #3 21.02.2012 23:38

PROSZE O POMOC PO KONFIGURACJI NIE MOGE ODCZYTAC ZADNYCH WIADOMOSCI NIC NIE PRZYCHODZI MIALEM TEN PROGRAM JUZ DAWNO TEMU DZIALAL I BYLO OK TERAZ ZAMIAST ILOSCI WIADOMOSCI JEST TYLKO - CO MAM Z TYM ZROBIC ODINSTALOWALEM KILKA RAZY I INSTALOWALEM Z KILKU STRON DALEJ TO SAMO POLACZENIE IMAP W POCZCIE NA STRONIE WLACZONE CO MAM ZROBIC????

  #2 15.02.2012 21:26

Możliwości tego programiku są bardzo skromne wobec bogatych opcji tego programu: http://www.dobreprogramy.pl/Gmail-Notifier-Pro,Program,Windows,28352.html Gorąco polecam :)

ajsluk   1 #1 13.02.2012 14:56

Malutki programik, ale świetnie wykonuje to co do niego należy. Konfiguracja dziecinnie prosta: podajemy swój adres e-mail, który ma sprawdzać i hasło do skrzynki - to wszystko. Na pasku zadań mamy ikonkę (może "migać) a otrzymujemy nagłówek, po kliknięciu odczytujemy całą wiadomość, sygnał powiadomienia możemy dać własny. Mam pocztę w gazeta.pl i działa bezbłędnie. Małe a praktyczne i bez uciążliwej konfiguracji - polecam.