Gmail Notifier Pro Gmail Notifier Pro 5.3.5

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Gmail Notifier Pro to jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji do okresowego sprawdzania i informowania użytkownika o nowych wiadomościach w skrzynce pocztowej Gmail, Hotmail, Yahoo! Mail i wielu innych, których serwery pocztowe obsługują protokół IMAP lub POP. Poza podstawową funkcjonalnością pozwala ona także na powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach w kalendarzu (Google Calendar), wiadomościach w czytniku Google Reader, nowinkach udostępnianych poprzez kanały RSS, Atom i Google News oraz nowych wpisach w serwisach społecznościowych Facebook, Twitter i Google+.

Narzędzie podobnie jak większość prostszych rozwiązań tego typu (m.in. Google Gmail Notifier lub Gmail Notifier) co jakiś czas sprawdza zawartość zdefiniowanych skrzynek pocztowych i informuje o nowych wiadomościach poprzez wyświetlanie nagłówka maila w dymku oraz odtwarzanie sygnałów dźwiękowych. Z jego poziomu możliwe jest także oznaczanie jako przeczytane wybrane wiadomości, a także ich usuwanie. Połączenie z serwerami większości usług odbywa się przy użyciu protokołu IMAP, który nie pobiera na dysk całych wiadomości, a jedynie ich nagłówki. Wyjątkiem jest obsługa Hotmaila, która realizowana jest poprzez protokół POP.

To co odróżnia Gmail Notifier Pro na tle wspomnianych aplikacji poza obsługą większej ilości usług poczty e-mail itp. to także bogatsza funkcjonalność oraz możliwość łatwej jej konfiguracji i dostosowywania do własnych preferencji. Narzędzie pozwala wysyłać wiadomości mailowe bez konieczności korzystania z klienta pocztowego lub przeglądarki internetowej, pobierać informacje z usług Google Calendar i Google Reader, a także kanałów RSS\Atom naszych ulubionych stron internetowych. Kolejną zaletą Gmail Notifiera Pro to duże możliwości konfiguracji poszczególnych jego aspektów pracy - poczynając od wskazywania co jaki czas ma być sprawdzana zawartość skrzynek, rodzaju i wygląd powiadomień, kolorystyki i motywu interfejsu graficznego, a kończąc na harmonogramie pracy.

Wersja bezpłatna pozwala na obsługę zaledwie dwóch kont. Chcąc ominąć to ograniczenie należy zarejestrować program, co wiąże się z jednorazową opłatą 12,95 USD.

Uwaga!

  1. Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 3.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
  2. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty i konfigurowalny interfejs, wyświetlanie powiadomień (także dźwiękowych), tworzenie kopii zapasowej ustawień, autostart
Ograniczenie obsługiwanej liczby kont dla darmowej wersji.
ocena użytkownika
20.02.2016 16:01 • Recenzja do wersji 5.3.4

Dobry program do okresowego sprawdzania i informowania o nowych wiadomościach w skrzynce pocztowej Gmail`a i nie tylko, program obsługuje także inne popularne serwisy pocztowe. Interfejs może nie wygląda zachęcająco ale jest prosty, intuicyjny i konfigurowalny. Całość działa szybko, program jest prosty w obsłudze. Plus za: wyświetlanie powiadomień na pulpicie, powiadomienia dźwiękowe, informowanie o zbliżających się wydarzeniach w kalendarzu, tworzenie kopii zapasowej ustawień, ochrona ustawień hasłem, autostart.