Gmail i nowe powiadomienia o nieobecności. Jeśli dbasz o prywatność – wyłącz je

Strona główna Aktualności
Do Gmaila trafiają nowe powiadomienia o urlopach
Do Gmaila trafiają nowe powiadomienia o urlopach

O autorze

Do webowego Gmaila i komunikatora Hangouts trafiają powiadomienia o niedostępności adresatów. Podczas tworzenia wiadomości niewielki komunikat ma zwrócić uwagę piszącego, że osoba z którą się kontaktuje, najprawdopodobniej nie odpowie zbyt szybko.

Informacje będą bazować na wpisach adresata w Kalendarzu Google. Co interesujące, domyślnie ich udostępnianie będzie włączone, więc wszystkie osoby dbające o prywatność muszą być czujne i we właściwym momencie zajrzeć do ustawień Kalendarza, by ręcznie wyłączyć tę opcję.

Jak zwykle w takich przypadkach, nowość nie pojawi się u każdego w tym samym momencie. Według informacji na Blogu Google, pierwsi użytkownicy mogą zobaczyć nowe powiadomienia w Gmailu już teraz, a do wszystkich trafią do 19 września.

Nieco inne terminy dotyczą powiadomień w komunikatorze Hangouts, w przypadku którego okres wdrażania będzie znacznie krótszy, ale na efekt i tak przyjdzie trochę poczekać. Tutaj powiadomienia o dostępności rozmówcy pojawią się w ciągu trzech dni licząc od 16 września bieżącego roku.

Kalendarz Google można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s