Gmail importuje pocztę i kontakty z innego konta

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W Gmailu pojawiła się przydatna funkcja umożliwiająca import danych z zewnętrznych kont pocztowych.

Hostowaną usługę pocztową Google można teraz tak skonfigurować, by pobrała z zewnętrznego konta całą przechowywaną na nim pocztę i kontakty. Import może być przeprowadzony z kont Yahoo!, Hotmail, AOL lub wielu innych dostawców przy pomocy protokołu POP3. Na dodatek Gmail może przez następne 30 dni od importu nadal pobierać nowe wiadomości z zewnętrznego konta - tak, by migracja na nowy adres przebiegała bezproblemowo i by nie ginęły żadne wiadomości.

Funkcja osiągalna z poziomu menu Ustawienia jest dostepna od razu dla wszystkich nowych użytkowników Gmaila. Posiadacze istniejących kont będą mogli skorzystać z niej wkrótce - Google wdraża funkcję stopniowo. Pod maską nowej opcji kryje się silnik migracyjny TrueSwitch - ten sam, którego Windows Live Hotmail używał niegdyś do migracji adresów Hotmaila do domeny @live.com.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych