reklama

Gmail importuje pocztę i kontakty z innego konta

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W Gmailu pojawiła się przydatna funkcja umożliwiająca import danych z zewnętrznych kont pocztowych.

Hostowaną usługę pocztową Google można teraz tak skonfigurować, by pobrała z zewnętrznego konta całą przechowywaną na nim pocztę i kontakty. Import może być przeprowadzony z kont Yahoo!, Hotmail, AOL lub wielu innych dostawców przy pomocy protokołu POP3. Na dodatek Gmail może przez następne 30 dni od importu nadal pobierać nowe wiadomości z zewnętrznego konta - tak, by migracja na nowy adres przebiegała bezproblemowo i by nie ginęły żadne wiadomości.

Funkcja osiągalna z poziomu menu Ustawienia jest dostepna od razu dla wszystkich nowych użytkowników Gmaila. Posiadacze istniejących kont będą mogli skorzystać z niej wkrótce - Google wdraża funkcję stopniowo. Pod maską nowej opcji kryje się silnik migracyjny TrueSwitch - ten sam, którego Windows Live Hotmail używał niegdyś do migracji adresów Hotmaila do domeny @live.com.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama