Gmail odbierze załączniki do 50 MB, wysyłanie wciąż ograniczone do 25

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Google postanowiło wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom użytkowników swojej poczty i zmniejszyć nieco ograniczenia związane z załącznikami. Od teraz, przychodzące do nas e-maile będą mogły zawierać w sobie pliki mające do 50 MB – to dwukrotne zwiększenie dotychczasowego limitu. Niestety zmiany nie dotkną jak na razie wiadomości wychodzących. Tutaj nadal limit wynosi 25 MB, ale dzięki zmianom e-maile pochodzące z innych serwisów z dużymi załącznikami nie będą już blokowane.

Zmiany powinny oczywiście cieszyć, tym bardziej, że Google od dawna zachęca do wykorzystywania swojego Dysku w razie potrzeby przesyłania większych załączników przez Gmaila. Miło zatem, że „typowy” sposób załączania plików nie został całkowicie zapomniany i przechodzi modyfikacje.

Przypomnijmy, że wykorzystanie wspomnianego Dysku Google istotnie zwiększa nasze możliwości w zakresie przesyłanych załączników. Wówczas ograniczeni jesteśmy w praktyce tylko ilością dostępnego w naszym planie miejsca w chmurze: „przesyłanie” odbywa się tutaj wyłącznie na zasadzie udostępniania plików.

Zwiększenie limitu przychodzących plików do 50 MB trafia do użytkowników Gmaila już teraz. Prognozuje się, że funkcja zostanie uruchomiona wśród wszystkich użytkowników tej poczty maksymalnie w ciągu 3 dni.

© dobreprogramy