r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail odbierze załączniki do 50 MB, wysyłanie wciąż ograniczone do 25

Strona główna AktualnościINTERNET

Google postanowiło wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom użytkowników swojej poczty i zmniejszyć nieco ograniczenia związane z załącznikami. Od teraz, przychodzące do nas e-maile będą mogły zawierać w sobie pliki mające do 50 MB – to dwukrotne zwiększenie dotychczasowego limitu. Niestety zmiany nie dotkną jak na razie wiadomości wychodzących. Tutaj nadal limit wynosi 25 MB, ale dzięki zmianom e-maile pochodzące z innych serwisów z dużymi załącznikami nie będą już blokowane.

Zmiany powinny oczywiście cieszyć, tym bardziej, że Google od dawna zachęca do wykorzystywania swojego Dysku w razie potrzeby przesyłania większych załączników przez Gmaila. Miło zatem, że „typowy” sposób załączania plików nie został całkowicie zapomniany i przechodzi modyfikacje.

Przypomnijmy, że wykorzystanie wspomnianego Dysku Google istotnie zwiększa nasze możliwości w zakresie przesyłanych załączników. Wówczas ograniczeni jesteśmy w praktyce tylko ilością dostępnego w naszym planie miejsca w chmurze: „przesyłanie” odbywa się tutaj wyłącznie na zasadzie udostępniania plików.

r   e   k   l   a   m   a

Zwiększenie limitu przychodzących plików do 50 MB trafia do użytkowników Gmaila już teraz. Prognozuje się, że funkcja zostanie uruchomiona wśród wszystkich użytkowników tej poczty maksymalnie w ciągu 3 dni.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.