r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail odtworzy wideo w mailach. Jakbyśmy nie mieli komunikatorów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Szaleństwo Google na punkcie komunikatorów i komunikacji trwa w najlepsze. W ostatnim czasie zaprezentowano dwa nowe komunikatory, Hangouts Meet i Chat, które stanowią biznesowy odpowiednik Allo i Duo. Dziś korporacja podzieliła się nowościami w Gmailu oraz... kolejnym komunikatorem.

Zacznijmy od nowości w Gmailu. Popularna usługa pocztowa doczekała się funkcji strumieniowania plików wideo bezpośrednio w widoku maila w wersji przeglądarkowej. Nie ma już zatem konieczności każdorazowego pobierania pliku. Nowość jest niewielka, ale skłania do większej refleksji. Gdy w zeszłym roku zmarł Ray Tomlinson, twórca poczty elektronicznej, zdarzyło mi się poddać w wątpliwość, czy przeżył on swoje dzieło. Mowa oczywiście o wykorzystaniu poczty przez przeciętnego użytkownika do własnych celów.

Mamy przecież komunikatory. Mamy ich mnóstwo i mamy je na każdym urządzeniu i systemie operacyjnym. Umożliwiają one przesyłanie wideo oraz znacznie więcej, zazwyczaj są też powiązane z serwisami społecznościowymi, które same stanowią serwisy wideo. Przed rokiem jedynym wciąż aktualnym i powszechnym zastosowaniem poczty elektronicznej wydawały się rejestracje w serwisach czy na forach. Już wówczas LamConcept słusznie zwrócił uwagę, że przecież dziś logujemy się nagminnie za pomocą konta Google lub Facebooka.

r   e   k   l   a   m   a

Mamy przecież komunikatory, ale Google chyba nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Po wspomnianym rozdrobnieniu i systematycznym uruchamianiu nowych usług, a późniejszym ich uśmiercaniu, Google znów pokazało coś nowego. Zarządzany przez korporację inkubator startupów opublikował dziś... kolejny komunikator, niedostępny w Polsce Supersonic Fun Voice Messenger, który umożliwia jedynie wysyłanie emoji i nagrań audio, które są następnie transkrybowane. Supersonic nie umożliwia jednak... wysyłania plików wideo.

Na wideo skupia się natomiast opisywana przez nas w ostatnim czasie aplikacja Uptime, także od Area 120. Oferuje możliwość wspólnego oglądania i komentowania filmów, jednak tylko filmów z YouTube'a. Nie ma możliwości nagrania filmu i udostępnienia go znajomym do wspólnego oglądania. Mamy zatem Gmaila, który chce realizować zadania komunikatora i dwa komunikatory, które nie posiadają nowej funkcji Gmaila. Nie mamy natomiast większej nadziei na to, że Google kiedyś dojdzie ze swoim komunikatorami do ładu.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.