Gmail wydłuża brytyjskie e-maile

Strona główna Aktualności

O autorze

Z powodu sporu Google z firmą Independent International Investment Research (IIIR), w Wielkiej Brytanii Google przestaje od dziś oferować konta pocztowe z krótkim adresem @gmail.com. Wszystkie osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii zakładające nowe konta pocztowe będą miały przyznawane adresy @googlemail.com, a choć obecni użytkownicy kont Gmail nie muszą od razu zmieniać adresów pocztowych, Google nie gwarantuje, że w przyszłości uda się zachować taką sytuację.

Firma IIIR, mająca wśród swoich klientów między innymi Citigroup, Deutche Bank, Bank of America, rości sobie prawa do nazwy Gmail, używanej przez nią od roku 2002 jako określenia funkcji we własnym narzędziu Pronet. Po ogłoszeniu planów Google jesienią 2004, IIIR zgłosiło wniosek o przyznanie prawa do nazwy Gmail do urzędu patentowego Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Negocjacje z Google w tej sprawie nie skończyły się ugodą. Jak twierdzi Nigel Jones z firmy Google, IIIR zażyczyło sobie bajońskiej sumy za odstąpienie od roszczeń.

Podobna sprawa dotycząca sporu odnośnie nazwy toczy się już w sądzie z niemiecką firmą. Google i w tym przypadku nie miało szczęścia - 13 września została odrzucona ich apelacja.

Więcej informacji na temat zmian można znaleźć w pomocy Google Mail.

© dobreprogramy
s