r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail z odświeżonym interfejsem i kontaktami

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google znów zaktualizował swój serwis pocztowy - zmianie uległ interfejs Gmaila oraz kontakty.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu usługi, celem aktualizacji było lepsze zintegrowanie kontaktów z Gmailem. Teraz skróty klawiszowe, z których można korzystać w mailu, działają także w kontaktach. Ponadto w menu pojawiła się możliwość sortowania kontaktów według nazwisk. Dodatkowo użytkownicy zyskali możliwość oznaczania numerów telefonów i innych pól niestandardowymi etykietami. Przy edytowaniu danych w kontaktach pojawił się link "Cofnij" pozwalający na szybkie cofanie wprowadzonych zmian - ponadto Gmail zapisuje teraz w czasie rzeczywistym wszystkie wpisywane przez nas dane kontaktowe.

Google ułatwił także użytkownikom łączenie zdublowanych kontaktów - w menu pojawiły się opcje pozwalające na ich scalanie, a dzięki funkcji "Znajdź i scal duplikaty" Gmail może automatycznie zasugerować, które kontakty warto połączyć. W ramach zmian w interfejsie Gmaila linki poczty, kontaktów i zadań zostały przeniesione do lewego górnego rogu okna. Obecny w Gmailu niemal od początku link "Utwórz wiadomość" został zastąpiony przyciskiem o identycznej treści. Linki zaznaczania (Przeczytane, Nieprzeczytane, Oznaczone gwiazdką) przeniesiono do menu rozwijanego. Dzięki zmianom zaoszczędzono nieco miejsca - pierwsza wiadomość w skrzynce odbiorczej jest teraz zlokalizowana 16 pikseli wyżej.

r   e   k   l   a   m   a

Google ma nadzieję, że wprowadzone zmiany poprawią komfort korzystania z Gmaila.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.